Federer znovu ztratil set, na US Open ale pokračuje. Muchová se zápasu nedočkala

28. 8. 2019 22:35
Švýcarský tenista Roger Federer znovu prohrál na US Open první set, ale i druhé kolo zvládl. Pětinásobný newyorský šampion porazil pod zataženou střechou Damira Džumhura z Bosny 3:6, 6:2, 6:3 a 6:4.

Federer odehrál stý zápas na závěrečném grandslamu sezony a připsal si 87. výhru. Ve druhém kole nenašel ve Flushing Meadows přemožitele ani jednou.

V prvním duelu přišel letos třetí nasazený hráč o první sadu s Indem Sumitem Nagalem, ale pak dominoval. Stejný vývoj měl Federerův souboj s Džumhurem, s kterým přišel v úvodním dějství dvakrát o servis, ale ve zbytku zápasu už podání dokázal udržet.

"Měl jsem tam ještě pár ošemetných okamžiků, ale opakoval jsem si, že si podání neztratím, a vydržel jsem pevný. Dělal jsem od druhého setu mnohem méně chyb a lépe útočil. Do dalšího zápasu mi to dodá sebevědomí," řekl Švýcar.

Na US Open se dnes hrálo pouze na dvou největších kurtech se zatahovacími střechami. Využili toho k postupu Karolína Plíšková či Ukrajinka Elina Svitolinová. Hrát měla i Karolína Muchová proti Sie Šu-wej z Tchaj-wanu, ale kvůli dešti byl program na menších newyorských dvorcích nejprve o několik hodin odložen a nakonec ve středu zrušen.

Wimbledonská čtvrtfinalistka Muchová se na kurt číslo čtyři, kde měla zápas hrát, na chvilku dostala. Se Sie Šu-wej tam v 17:30 místního času (23:30 SELČ), deset minut poseděly pod deštníky a pak jim rozhodčí oznámil, že zase mají jít do šatny. Muchová se usmívala a devětadvacátá nasazená Sie Šu-wej mávala fanouškům.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 57,24 milionu dolarů):

Muži - 2. kolo: Federer (3-Švýc.) - Džumhur (Bos.) 3:6. 6:2, 6:3, 6:4, Nišikori (7-Jap.) - Klahn (USA) 6:2, 4:6, 6:3, 7:5, Dimitrov (Bulh.) - Čorič (12-Chorv.) bez boje.

Ženy - 2. kolo: Karolína Plíšková (3-ČR) - Bolkvadzeová (Gruz.) 6:1, 6:4, Svitolinová (5-Ukr.) - V. Williamsová (USA) 6:4, 6:4.