reklama

Federera unavilo fandění. Ale když vidím hvězdy na lavičce, radši pohnu zadkem, smál se

Roger Federer v pražské O2 aréně. Roger Federer v pražské O2 aréně. autor: Milan Kammermayer
Zaplněná O2 arena aplaudovala Rogeru Federerovi. Laver Cup nabídl další nevšední tenisový zážitek.

Praha - Konečně se fanoušci v pražské O2 areně dočkali. Na kurt nastoupil samotný tenisový král. Otec myšlenky Laver Cupu, osmnáctinásobný grandslamový šampion Roger Federer.

Švýcar v první páteční dvouhře před zaplněným hledištěm vyzval Američana Sama Querreyho. A jednoznačně dominoval. Po jeho výhře 6:4, 6:2 zvýšil tým Evropy vedení nad výběrem světa už na 5:1.

Překupníci se zbavovali lístků. Velká chyba. Jedinečný Laver Cup ukázal novou úroveň tenisu Překupníci se zbavovali lístků. Velká chyba. Jedinečný Laver Cup ukázal novou úroveň tenisu Čtěte zde

Federer předvedl vynikající výkon a diváky zvedl několikrát ze sedadel. Především skvostnými jednoručními bekhendy, na něž ani vysoký Američan nemohl dosáhnout. Švýcarský tenista vypadal plný energie, proto překvapilo jeho vyjádření. 

"Byl jsem po včerejšku unavený," prohlásil šestatřicetiletý šampion. "Fandil jsem osm hodin, to není zrovna snadné," dodal s typickým úsměvem. Svaly ho ale nebolely a tak se brzy dostal do správného tempa.

"Nakonec jsem velmi spokojen s tím, co jsem předvedl. Dobře jsem se hýbal, měl jsem dost sil a energie," nechal se slyšet Federer. 

Ocenil i své fandící spoluhráče z týmu, Tomáše Berdycha, Rafaela Nadala, Marina Čiliče, Dominica Thiema a Alexandera Zvereva.

Federer s Nadalem zařídili Evropě komfortní náskok, Berdych znovu prohrál Federer s Nadalem zařídili Evropě komfortní náskok, Berdych znovu prohrál Čtěte zde

"I kdybych měl tendenci něco vypustit, stačí se podívat na lavičku a vím, že nemůžu. Tolik superhvězd na vás ukazuje a důrazně říká: tenhle bod uhraješ. Ok, v tom případě raději pohnu zadkem," smál se letošní vítěz Australian Open a Wimbledonu.

Federer potvrdil, že se hraje naplno. Laver Cup prostě není exhibice. "Rafa tady v Praze vstával v půl sedmé ráno, aby si zvykl na povrch. I ostatní velmi tvrdě trénovali. To se před exhibicí nedělá," potvrdil Švýcar.

"A koneckonců je mnohem zábavnější hrát naplno, než si jen tak zahrát pro radost a dělat blbinky," dodal.

Jasně tak deklaroval svůj celoživotní poctivý přístup ke sportu, v jehož rámci je nesmrtelnou legendou.

Hvězdní diváci. Nadala s Berdychem přišel na Laver Cup podpořit i Jágr Hvězdní diváci. Nadala s Berdychem přišel na Laver Cup podpořit i Jágr Prohlédněte zde
reklama