2. 6. 2018 17:54
Desetinásobný vítěz French Open zdolal domácího Richarda Gasqueta, pak přímo na centrkurtu za bouřlivých ovací publika splnil sen podavači míčů Leovi.

Paříž - Za sebou měl další třísetové vítězství, přesto ještě neměl tenisu dost. Španělský tenista Rafael Nadal si po skončení utkání 3. kola proti Richardu Gasquetovi ještě zahrál na hlavním dvorci Philippa Chatriera za bouřlivého potlesku publika několik výměn s podavačem míčků, pro něhož je velkým idolem.

Nadala v pouti za jedenáctým titulem na Roland Garros nezastavil ani jeho vrstevník a dlouholetý kamarád Richard Gasquet. Světová jednička dnes na pařížské antuce domácího hráče porazila hladce 6:3, 6:2, 6:2 a postoupila do osmifinále.

Jednatřicetiletý Nadal díky jasnému vítězství zaokrouhlil sérii vyhraných setů na Roland Garros už na 30. Gasqueta porazil i v šestnáctém vzájemném duelu a už téměř deset let s ním neprohrál ani sadu.

"Hrál jsem velmi dobře. Je mi to líto kvůli Richardovi, je to dobrý přítel a člověk," uvedl Nadal, jenž dominoval od začátku do konce utkání. Už po dvanácti minutách vedl 5:0 a pouze mimořádné vzepětí Gasqueta ochránilo od "kanára". Ve druhém a třetím setu španělský favorit pokaždé odskočil do vedení 4:0 a sady v poklidu dopodával.

Jako další čeká antukového fenoména Nadala 70. hráč světového žebříčku Maximilian Marterer. Dvaadvacetiletý Němec bude hrát své první grandslamové osmifinále a bylo by velkým překvapením, pokud by dokázal přerušit Nadalovu sérii byť jen vyhraných setů.