reklama
13:15 • WTA Praha • Finále
2:0
6:2 6:0
Barbora Krejčíková na tenisovém turnaji v Praze 2021
Barbora Krejčíková
Tereza Martincová v semifinále turnaje v Praze 2021
Tereza Martincová

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z finálového utkání tenisového turnaje Prague Open mezi Barborou Krejčíkovou a Terezou Martincovou. Souboj krajanek začíná v neděli 18. července ve 13 hodin.

Přeji příjemné nedělní odpoledne. Tenisový turnaje Livesport Prague Open dospěl ke svému konci a my se dnes můžeme těšit na finálové utkání. V něm se utkají dvě české tenistky. Favoritkou by měla být Barbora Krejčíková, nicméně Tereza Martincová předvádí v Praze fantastický tenis.

Tereza Martincová je aktuálně 78. ženou světového žebříčku a na turnaji plní roli osmé nasazené. Momentálně má velmi dobrou formu, když na Wimbledonu nestačila jen na budoucí finalistku Karolínu Plíškovou. Na tomto turnaji Martincová dosud neztratila ani jeden set a postupně si poradila s Murrayovou, Muhammadovou, Kužmovou i Minnenovou.

V dosud posledním odehraném utkání si Tereza Martincová vyšlápla na Belgičanku Greetje Minnenovou. Během půldruhé hodiny hry sice třikrát ztratila svůj vlastní servis, avšak několikrát dokázala brejknout soupeřku a bez větších problémů si vybojovala svou první letošní finálovou účast.

Barbora Krejčíková letos prožívá neuvěřitelnou sezónu. Nejenže získala již tři tituly ve čtyřhře, od 24. května navíc prohrála pouze jediné utkání dvouhry. Právě od tohoto data dokázala ovládnout celkem 19 duelů, přičemž vyhrála antukový turnaj ve Štrasburku i French Open. Celkově pak letos Krejčíková prohrála jen 10 ze 43 střetnutí.

Ani Krejčíková na cestě turnajem neztratila ani jeden set. V posledních dvou utkáních navíc soupeřkám nedovolila více než tři gemy. Číňanku Wang přehrála v poměru 6:1 a 6:2, krajanku Siniakovou předtím dokonce 6:3 a 6:0! Jen jednou pak Barbora Krejčíková v těchto dvou utkáních ztratila podání.

Co se týče vzájemných zápasů, Tereza Martincová se s Barborou Krejčíkovou utkala celkem třikrát. V obou utkáních v roce 2016 slavila vítězství v poměru 2:1 právě Martincová, nicméně minulý rok ovládla vzájemný duel v Ostravě Barbora Krejčíková. Všechna utkání se odehrála na tvrdém povrchu.

Vzhledem k tomu, že aktuálně probíhá teprve ocenění nejlepších deblistek, námi sledované utkání se odehraje nejrychleji od 13:15.

Tenistky nastupují na hrací plochu. Jako první Tereza Martincová, kterou už ovšem následuje Barbora Krejčíková.

Češky mají za sebou úvodní los zápasu a je jisté, že na podání začne Tereza Martincová. Los totiž vyhrála Barbora Krejčíková, která si zvolila příjem.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČÍNÁ.

15:0

Úvodní fiftýn zápasu jde na konto Terezy Martincové. Krejčíková vyhodila bekhend až za základní čáru.

15:15

Podobná výměna jako před chvílí. K vidění bylo několik bekhendů, přičemž ten poslední od Martincové šel do autu.

30:15

Dobrým servisem si Martincová otevřela prostor pro vítězný forhend.

40:15

Krejčíková hrála bekhend příliš u těla a poslala míček pouze do zámezí.

0:1 Tereza Martincová získává gem.

Přímý bod z podání na závěr úvodního gemu ze strany Martincové.

0:15

Výborně to Martincová trefila hned druhým úderem po lajně. Krejčíková neměla nárok.

15:15

Tentokrát byla Tereza Martincová pozdě u míčku. Pochopitelně se areálem rozlehlo slovíčko aut.

15:30

Nicméně v další výměně trefila Krejčíková bekhend horním rámem rakety.

15:40

Velmi záhy přichází dva brejkboly pro Terezu Martincovou, která dobře zareturnovala.

reklama