Finálová repríza. Siniaková si v Bastadu stejně jako loni zahraje o titul

29. 7. 2017 17:55
Tenistka Kateřina Siniaková postoupila stejně jako loni do finále v Bastadu. Jednadvacetiletá Češka zdolala v dnešním semifinále, jež bylo třikrát přerušeno kvůli dešti, 6:2, 7:5 turnajovou trojku Caroline Garciaovou z Francie.
Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková | Foto: Milan Kammermayer

Bastad - Kateřina Siniaková si zahraje čtvrté finále v kariéře. Dosud má ve sbírce jeden titul z letošního ledna z Šen-čenu, předchozí dva souboje o turnajové prvenství včetně loňského Bastadu prohrála.

Nedělní soupeřkou sedmé nasazené Siniakové bude ve Švédsku buď turnajová jednička Caroline Wozniacká z Dánska, nebo Belgičanka Elise Mertensová.

Siniaková ukončila zápas při prvním mečbolu po hodině a 45 minutách čisté hry, ale celkově utkání trvalo zhruba čtyři hodiny. Třikrát bylo přerušeno kvůli dešti, přičemž poslední nejdelší pauza přišla za stavu 6:5 ve druhém setu, kdy měla česká tenistka podávat na vítězství v zápase.

Po zhruba dvouhodinové přestávce Siniaková dohrávku zvládla za několik minut a po příliš dlouhém úderu Garciaové, jež v pátek vyřadila Barboru Krejčíkovou, mohla slavit.

Krejčíková si po porážce ve čtvrtfinále singlu zahraje finále čtyřhry, do něhož dnes postoupila společně s argentinskou partnerkou Maríou Irigoyenovou. Jednadvacetiletá Češka bude bojovat o druhý deblový titul v kariéře.

Tenisový turnaj žen v Bastadu (antuka, dotace 250.000 dolarů), dvouhra - semifinále: Siniaková (7-ČR) - Garciaová (3-Fr.) 6:2, 7:5. Čtyřhra - semifinále: Irigoyenová, Krejčíková (4-Arg./ČR) - Knollová, Kruničová (Švýc./Srb.) 6:0, 4:6, 10:6.