reklama

Fogniniho nevídané divadlo, urazil soupeře i Američany: Jsou jiní, US Open je nejhorší grandslam

Podívejte se na video. www.youtube.com
Králem tenisových zlobivých dětí je na grandslamovém US Open zatím jednoznačně Fabio Fognini. Italský tenista předvedl smršť negativních emocí už v prvním kole turnaje.

New York – Fabio Fognini disponuje kromě tenisového talentu také tím hereckým. A své možná nejlepší divadlo předvedl v úterý na grandslamovém US Open

Horkokrevný Ital překonal sám sebe, když během pětisetového maratonu proti Teimurazovi Gabašvilimu z Ruska stihl snad všechno, co abeceda tenisových provokatérů a zlobivých dětí nabízí. Navíc šokoval i svými prohlášeními po utkání, které nakonec ovládl a postoupil do druhého kola turnaje.

Fognini a jeho hody raketou:

Ale pěkně popořádku. Během samotného zápasu Fognini házel raketami, urážel diváky, kteří samozřejmě vyjadřovali hlasitý nesouhlas s jeho počínáním a provokoval i soupeře.

Největší pozdvižení vyvolal tím, že po jedné z dlouhých výměn, v níž si ruský tenista pomáhal hlasitými projevy, na kurtu začal Gabašviliho zlozvyk nevhodně komentovat.

"Takhle hlasitě neheká ani Azarenková. Chtěl bych vidět, jak to vypadá, když jsi v posteli," hlučel rozezlený Ital. Gabašvili zůstal ledově klidný a ataky přešel s grácií.

Fognini provokuje diváky:

Velice zajímavá byla i epizoda se slunečními brýlemi. Fognini prohrával 1:2 na sety a 2:3 na gemy, nacházel se ve složité situaci. A sám si ji ještě zhoršil. I s vědomím, že hraje s napomenutím za vzteklé odpálení míčku, přišel k čárovému rozhodčímu a s očí mu sundal sluneční brýle. Trestný fiftýn byl na světě.

Po zápase to italský tenista omlouval s tím, že šlo v podstatě o žert. Jeho galapředstavení, které se dočkalo kritiky v celém tenisovém světě, se ale dá omluvit jen stěží. Aby toho nebylo málo, neodpustil si Fognini urážlivé komentáře ani na pozápasové tiskové konferenci, kdy komentoval právě obdržený trestný bod.

"Mají tady vlastní pravidla. Však víte, Američané jsou prostě jiní. Ze čtyř grandslamů je tenhle nejhorší. A to z mnoha důvodů," vyjádřil se devětadvacetiletý Ital.

Momentka z utkání:

reklama