reklama

Jízda českých mladíků v New Yorku. Forejtek a Lehečka jsou na US Open ve čtvrtfinále

Jonáš Forejtek. Jonáš Forejtek. autor: Milan Kammermayer
Mladá generace vzbuzuje stále výraznější naděje na světlejší zítřky. Na grandslamovém US Open prošli hned dva Češi mezi osmi nejlepších juniorů.

Český mužský tenis zažívá nejhorší časy v celé historii samostatné republiky.

Radek Štěpánek ukončil kariéru před dvěma lety, zraněními utrápeného Tomáše Berdycha čeká stejná nepříjemnost v blízké budoucnosti. Jiří Veselý a Lukáš Rosol se propadli výrazně mimo stovku, Adam Pavlásek velký potenciál nenaplnil a na vzestup Zdeňka Koláře se zatím marně čeká.

Mezitím ale České republice vyrůstá velmi zajímavá generace mladých hráčů.

Dva z nich už jsou v New Yorku ve čtvrtfinále juniorky US Open. Osmnáctiletý Jonáš Forejtek a rok mladší Jiří Lehečka zvládli vítězně čtvrteční osmifinálové duely a v pátek je čeká boj o semifinále.

Forejtek, který plní roli čtvrtého nasazeného, zdolal Maďara Petera Makka ve třech setech 6:1, 3:6, 6:2 a jeho soupeřem ve čtvrtfinále bude Němec Welte. Patnáctý nasazený Lehečka neztratil sadu ani ve svém třetím duelu na turnaji, šanci nedal ani Japonci Hijikatovi a čeká ho velká výzva: osmý nasazený - domácí talent Emilio Nava.

Trofeje hýčkají Nadal a Andreescuová. Projděte si program a výsledky US Open Trofeje hýčkají Nadal a Andreescuová. Projděte si program a výsledky US Open Prohlédněte zde

Právě Američané jsou v letošní juniorce US Open jedinou tenisovou velmocí, která české hráče převyšuje. Ve čtvrtfinále jsou tři domácí, dva Češi a po jednom hráči z Německa, Francie a Švýcarska.

I český tenis mohl mít mezi osmičkou vyvolených trojí zastoupení, Dalibor Svrčina ale své osmifinále se Švýcarem Strickerem prohrál, prestože vedl už 6:3 a 2:0.

A tak teď tíha zodpovědnosti leží na Forejtkovi s Lehečkou, úřadujících wimbledonských šampionech ve čtyřhře. Debla v New Yorku už dva talentovaní mladíci nehrají, padli ve čtvrtfinále i proto, že oba před turnajem i během něj jasně deklarovali svou prioritu prosadit se ve dvouhře.

Ve čtyřhře je ještě ve hře další nadějný Čech Andrew Paulson. Ten prošel společně s Bělorusem Zgirovským do semifinále.

Jediná dívčí zástupkyně českého tenisu, teprve čtrnáctiletá Linda Fruhvirtová, v New Yorku prorazit nedokázala. Ve čtyřhře skončila už v prvním kole, v singlu bylo její konečnou stanicí kolo druhé.

Také Česko má své zázračné dítě. Kvůli Lindě asi pravidla neohnou, obává se trenér Také Česko má své zázračné dítě. Kvůli Lindě asi pravidla neohnou, obává se trenér Čtěte zde
reklama