reklama

Francie vyzve v semifinále Davis Cupu Chorvaty, kteří v Americe předvedli senzační obrat

Obrat zahájili v sobotu Marin Čilič s Ivanem Dodigem Obrat zahájili v sobotu Marin Čilič s Ivanem Dodigem autor: Reuters
Z 0:2 na 3:2 otočili tenisté Chorvatska čtvrtfinálový duel Davis Cupu s USA v Portlandu a v semifinále se utkají s Francií. Rozhodl devatenáctiletý Borna Čorič, jenž porazil v závěrečném zápase Jacka Socka 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4.

Portland - Chorvatští tenisté postoupili v Davisově poháru do semifinále. V Portlandu po úvodních dvou prohraných dvouhrách dovršili obrat proti domácím Spojeným státům americkým. Rozhodl devatenáctiletý Borna Čorič, jenž porazil v závěrečném zápase Jacka Socka 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4. V semifinále budou hrát Chorvaté doma proti Francii, druhou dvojici v boji o finále tvoří Velká Británie s Argentinou.

Čorič, 54. hráč světového žebříčku, v úvodním duelu v pátek prohrál s Johnem Isnerem, ale proti Sockovi dovršil překvapení. Obrat zahájili v sobotu Marin Čilič s Ivanem Dodigem, kteří ve čtyřhře porazili dvojčata Mikea a Boba Bryanovi 6:2, 2:6, 6:2 a 6:4. Následně v neděli Čilič vyhrál nad Isnerem 7:6, 6:3, 6:4.

"Náš tým ukázal, jak má velký charakter a jak velkou měl motivaci. Celý víkend jsme předváděli úžasný tenis. Borna hrál v rozhodujícím zápase neuvěřitelně," řekl Čilič v rozhovoru na kurtu v době, kdy Čorič slavil s malou skupinkou chorvatských fanoušků postup.

Čtvrtfinále tenisového Davisova poháru:

Portland: USA - Chorvatsko 2:3

Sock - Čorič 4:6, 6:3, 3:6, 4:6.

reklama