reklama

Krejčíková potvrdila, že je královnou Paříže. Se Siniakovou vyhrála i čtyřhru

Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková s trofejí pro vítězky čtyřhry na French Open 2021 Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková s trofejí pro vítězky čtyřhry na French Open 2021 autor: Reuters
Barbora Krejčíková vyhrála na French Open během necelých 24 hodin.druhé finále. Čerstvá držitelka trofeje pro vítězku singlu se stala spolu s Kateřinou Siniakovou také královnou čtyřhry. Ve finále český pár porazil za hodinu a 14 minut Bethanii Mattekovou-Sandsovou a Igu Šwiatekovou 6:4, 6:2.

Krejčíková tak dokázala jako první hráčka od roku 2000 získat na Roland Garros vítězné trofeje v singlu i deblu. Naposledy se to povedlo domácí Mary Pierceové.

Před ní to dokázaly také legendy Martina Navrátilová (1982, 1984), Američanky Billie Jean Kingová (1972) a Chris Evertová (1974-75), Australanka Margaret Courtová (1973) a Rumunka Virginie Ruziciová (1978) .

"Děkuji své partnerce, Katka hrála výborně. Doufám, že nám to bude dál klapat, třeba na olympiádě," řekla Krejčíková s myšlenkami na hry v Tokiu. "Jsem nadšená, že jsem tady letos mohla být, a těším se na příští rok," dodala a zopakovala poděkování publiku i všem svým trenérům a rodině.

Krejčíková se nyní stane podruhé v kariéře světovou deblovou jedničkou. V čele pořadí WTA ve čtyřhře už společně se Siniakovou byly dvanáct týdnů na konci roku 2018 a na začátku sezony 2019.

Češky do finále vletěly, hned prorazily podání loňské vítězky dvouhry v Paříži Šwiatekové a v poli zářila především Siniaková. Právě po jejím důrazném returnu při servisu Američanky vedly už 3:0. Za stavu 5:2 sice Siniaková, která se prala se servisem a dělala dvojchyby, ztratila podání, ale Krejčíková set o dvě hry později dopodávala.

Historický triumf Krejčíkové: podivná hymna, srdíčko pro Česko i rada od Navrátilové Historický triumf Krejčíkové: podivná hymna, srdíčko pro Česko i rada od Navrátilové Prohlédněte zde

Ve druhém setu byl duel vyrovnaný do stavu 2:2. Siniaková dál energicky létala po kurtu a byla skoro neprůstřelná na síti.

Krejčíková dodávala páru klidnou sílu odzadu i při returnech. A Siniaková si svůj nejlepší game při podání schovala na závěr a jistě duel dokončila. Při mečbolu vystihla přeběhnutí Mattekové-Sandsové a poslala křížný vítězný prohoz.

"Byly to krásné dva týdny plné emocí. Jsem nadšená, že jsme to takhle dokončily, tuhle jízdu jsme si užily," řekla Siniaková v rozhovoru na kurtu.

Krejčíková a Siniaková vyhrály debl v Paříži poprvé před třemi lety a druhý grandslamový titul přidaly ve stejném roce ve Wimbledonu.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 34,36 milionu eur):

Ženy:

Čtyřhra - finále:

Krejčíková, Siniaková (2-ČR) - Matteková-Sandsová, Šwiateková (14-USA/Pol.) 6:4, 6:2.

Video: Sestřih finále čtyřhry na French Open

Sestřih finále čtyřhry na French Open. Krejčíková se Siniakovou porazily Bethanii Mattekovou-Sandsovou a Igu Šwiatekovou 6:4, 6:2. Associated Press |  01:32
reklama