reklama

"Jdu pryč, mrznu!" French Open začalo rebelií, rozzuřená Azarenková opustila kurt

Viktoria Azarenková na French Open. Viktoria Azarenková na French Open. autor: Reuters
Očekávání jednoho z nejkontroverznějších a nejdivočejších grandslamů posledních let se naplnilo hned po pár minutách prvního dne Roland Garros. Běloruska Viktoria Azarenková ve velké zimě odehrála jen tři hry, pak i se soupeřkou na protest opustila kurt.

Bývalá světová jednička nastoupila v 11 hodin na dvorec Suzanne Lenglenové, aby potvrdila pověst jedné z největších favoritek turnaje. V duelu proti Černohorce Dance Koviničové ale odehrála pouhé tři hry.

Evertová exkluzivně o Češkách: Muchovou miluju, Plíškovou jsem osobně podpořila Evertová exkluzivně o Češkách: Muchovou miluju, Plíškovou jsem osobně podpořila Čtěte zde

Potom si viditelně rozladěná Běloruska nechala na dvorec zavolat supervizora pařížského grandslamu.

A její vztek kulminoval.

"Lidi, vy tady nehrajete, nemáte ani potuchy, jaké tu panují podmínky. Já jsem schopná hrát ve všem možném, ale tohle je směšné. Nebudu tady sedět, vždyť mrznu," láteřila Azarenková kvůli dešti a zimě.

Žádost o to, aby pár minut vydržela na dvorci a počkala, než se počasí umoudří, Bělorusku ještě víc dopálila. 

"Ne, nebudu tady sedět, je moc velká zima. Je osm stupňů! Já žiju na Floridě, jsem zvyklá na teplo," odsekla podrážděně a vydala se za soupeřkou zeptat se, zda má stejný názor. Koviničová neváhala a připojila se k protestu.

"Je to směšné, je hrozná zima. Nemá smysl tady čekat, to tady budeme sedět jako kachny?" Rozčilovala se Azarenková těsně před tím, než se i se svou protivnicí odebrala do útrob stadionu.

Pauza pak trvala téměř hodinu. Na drtivé většině dvorců v areálu Rolanda Garrose přitom program dál probíhal bez přerušení.

Azarenková nakonec v pohodě postoupila po vítězství 6:1, 6:2, první velká kontroverze turnaje ale její pohodlnou výhru zastínila.

reklama