Fruhvirtová sahala po senzačním postupu, hráčku první stovky trápila přes dvě hodiny

23. 3. 2021 6:41
Linda Fruhvirtová byla blízko k postupu v kvalifikaci prestižního turnaje v Miami. Teprve patnáctiletá česká tenistka však při vedení 1:0 na sety ztratila ve druhé sadě za stavu 4:4 klíčové podání a nakonec Nině Stojanovičové podlehla.
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová | Foto: Milan Kammermayer

Český supertalent usiloval o účast v hlavní soutěži jednoho z největších tenisových turnajů na světě díky divoké kartě do kvalifikace. Fruhvirtové skvěle vyšel vstup do sezony, na turnajích mezi dospělými vyhrála dva tituly na podnicích kategorie ITF a výtečně začala i v Miami.

Proti srbské soupeřce, 95. hráčce světa, vyhrála za 35 minut první sadu 6:4. Ve druhé si obě hráčky do stavu 4:4 držely svá podání, pak to však byla právě Fruhvirtová, která o svůj servis jako první přišla, a čtyřiadvacetiletá Stojanovičová set dopodávala.

V rozhodujícím klání si favoritka vybojovala vedení 5:1, první mečbol při svém podání ještě česká naděje odvrátila a snížila. Při servisu soupeřky si vypracovala dokonce šest brejkbolů, ale ani jeden nevyužila a naopak třetí mečbol už byl v zápase posledním. Stojanovičová tak za dvě hodiny a devatenáct minut vyhrála 4:6, 6:4, 6:2, její další soupeřkou v boji o účast v hlavní soutěži bude populární deblistka Bethanie Matteková-Sandsová.

Úspěšně si naopak vede v kvalifikaci další česká tenistka Tereza Martincová, jež zdolala Viktoriji Tomovou hladce 6:4, 6:1 a nastoupí proti Harrietě Dartové z Velké Británie.