reklama

Fruhvirtová sahala po senzačním postupu, hráčku první stovky trápila přes dvě hodiny

Linda Fruhvirtová Linda Fruhvirtová autor: Milan Kammermayer
Linda Fruhvirtová byla blízko k postupu v kvalifikaci prestižního turnaje v Miami. Teprve patnáctiletá česká tenistka však při vedení 1:0 na sety ztratila ve druhé sadě za stavu 4:4 klíčové podání a nakonec Nině Stojanovičové podlehla.

Český supertalent usiloval o účast v hlavní soutěži jednoho z největších tenisových turnajů na světě díky divoké kartě do kvalifikace. Fruhvirtové skvěle vyšel vstup do sezony, na turnajích mezi dospělými vyhrála dva tituly na podnicích kategorie ITF a výtečně začala i v Miami.

Proti srbské soupeřce, 95. hráčce světa, vyhrála za 35 minut první sadu 6:4. Ve druhé si obě hráčky do stavu 4:4 držely svá podání, pak to však byla právě Fruhvirtová, která o svůj servis jako první přišla, a čtyřiadvacetiletá Stojanovičová set dopodávala.

V rozhodujícím klání si favoritka vybojovala vedení 5:1, první mečbol při svém podání ještě česká naděje odvrátila a snížila. Při servisu soupeřky si vypracovala dokonce šest brejkbolů, ale ani jeden nevyužila a naopak třetí mečbol už byl v zápase posledním. Stojanovičová tak za dvě hodiny a devatenáct minut vyhrála 4:6, 6:4, 6:2, její další soupeřkou v boji o účast v hlavní soutěži bude populární deblistka Bethanie Matteková-Sandsová.

Úspěšně si naopak vede v kvalifikaci další česká tenistka Tereza Martincová, jež zdolala Viktoriji Tomovou hladce 6:4, 6:1 a nastoupí proti Harrietě Dartové z Velké Británie.

Fruhvirtová? Linda je budoucnost tenisu, ale počkejte si na Brendu, chválí Češky svět Fruhvirtová? Linda je budoucnost tenisu, ale počkejte si na Brendu, chválí Češky svět Čtěte zde
reklama