reklama

Goffin zdolal Thiema a v semifinále Turnaje mistrů ho čeká Federer

David Goffin na Turnaji mistrů David Goffin na Turnaji mistrů autor: Reuters
Roger Federer už zná semifinálového soupeře tenisového Turnaje mistrů. Bude jím David Goffin z Belgie.

Londýn - Belgický tenista David Goffin porazil na Turnaji mistrů v přímém souboji o semifinále 6:4, 6:1 Rakušana Dominica Thiema. V sobotu ho v Londýně v zápase o postup do finále čeká neporažený vítěz skupiny Borise Beckera Roger Federer ze Švýcarska.

Federer prošel skupinou Turnaje mistrů bez porážky. Světová trojka nečekaně končí Federer prošel skupinou Turnaje mistrů bez porážky. Světová trojka nečekaně končí Čtěte zde

Goffin i Thiem nasbírali v předchozích dvou zápasech jedno vítězství a jednu porážku. Proto bylo jasné, že kdo vyhraje dnešní duel, doprovodí do semifinále Grigora Dimitrova, jenž měl jisté vítězství ve skupině Peta Samprase už po dvou utkáních.

Bulhar Dimitrov v dnešním závěrečném duelu deklasoval 6:1, 6:1 Španěla Pabla Carreňa, který na turnaji nahradil po jednom zápase zraněného krajana Rafaela Nadala. Dimitrov vyhrál všechny duely ve skupině jako první debutant od Brita Andyho Murrayho v roce 2008. Jeho semifinálovým soupeřem bude Američan Jack Sock.

V závěrečném zápase základních skupin se večer utká Bulhar Dimitrov se Španělem Pablem Carreňem, náhradníkem za zraněného Rafaela Nadala. Dimitrov bude v semifinále hrát s Američanem Jackem Sockem.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 8 milionů dolarů):

Dvouhra:

Skupina Peta Samprase:

Goffin (7-Belg.) - Thiem (4-Rak.) 6:4, 6:1, Dimitrov (6-Bulh.) - Carreňo (Šp.) 6:1, 6:1.

Čtyřhra:

Skupina Woodbridge a Woodfordea:

J. Murray, Soares (4-Brit./Braz.) - Kubot, Melo (1-Pol./Braz.) 6:2, 6:4, Marach, Pavič (Rak./Chorv.) - B. Bryan, M. Bryan (5-USA) 6:4, 6:4,

Konečná tabulka:

1. J. Murray, Soares 3 2 1 5:2 2
2. Kubot, Melo 3 2 1 4:2 2
3. B. Bryan, M. Bryan 3 1 2 2:5 1
4. Marach, Pavič 1 1 0 2:0 1
5. Dodig, Granollers 2 0 2 0:4 0

Dodig a Granollers z turnaje odstoupili, nahradili je Marach a Pavič.

reklama