Strýcová zakončila sezonu výhrou. Vítězka US Open jí na Elite Trophy vzdala po devatenácti minutách

3. 11. 2017 13:16
Barbora Strýcová zakončila sezonu vítězstvím nad šampionkou US Open Sloane Stephensovou, která jí zápas na Elite Trophy vzdala v prvním setu.
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová | Foto: Reuters

Ču-chaj - Česká tenistka Barbora Strýcová měla na Elite Trophy v Ču-chaji v posledním duelu Kaméliové skupiny jasnou převahu a nad Sloane Stephensovou vedla 5:0. Další gamy už neodehrály, Američanka střetnutí po pouhých devatenácti minutách skrečovala. Strýcová tak zakončí sezonu na 22. místě žebříčku.

Šanci na postup do semifinále ovšem Strýcová ztratila už ve čtvrtek. O tom, že česká tenistka skončí už po skupině, bylo rozhodnuto po její porážce v prvním zápase s Anastasijí Sevastovovou z Lotyšska.

Poslední semifinalistkou Elite Trophy v Číně se stala Němka Julia Görgesová. Debutantka na akci WTA pro dvanáct hráček, které se nedostaly na Turnaj mistryň v Singapuru, připravila už dvanáctou porážku v řadě Kristině Mladenovicové. Nasazená jednička skončila v Azalkové skupině poslední.

Světová osmnáctka Görgesová porazila trápící se Francouzku 6:2 a 7:6 a v sobotním semifinále se utká se Sevastovovou. Druhou dvojici tvoří Coco Vandewegheová z USA a Ashleigh Bartyová z Austrálie.

Tenisový turnaj Elite Trophy v Ču-chaji v Číně (tvrdý povrch, dotace 2,28 milionu dolarů):