reklama

Grafová se znovu provdá za Agassiho. Tentokrát už v bílém a bez tlaku

Steffi Grafová a Andre Agassi v roce 2011 na exhibici v Praze Steffi Grafová a Andre Agassi v roce 2011 na exhibici v Praze autor: CPP 2011
Jeden z nejslavnějších sportovních párů světa po dvaceti letech obnoví manželský slib. A bude to ve velkém stylu. Německá tenisová legenda Steffi Grafová konečně řekne Andremu Agassimu ano v bílých svatebních šatech.

Populární dvojice bývalých tenisových superstars chystá na 22. října velkou slávu u příležitosti kulatého výročí jejich životního momentu. Ten se v roce 2001 odehrál v Las Vegas v časovém presu, prakticky bez hostů a pouhé čtyři dny před narozením syna Jadena Gila. Následující rok se páru narodila také dcera Jaz Elle.

Informaci o obnovení slibu nyní dvaapadesátileté Grafové s o rok mladším Agassim přinesl německý deník Bild. Ten také o známém manželství referoval jako o „naprosto uvolněném vztahu bez jakýchkoli skandálů“.

První jiskra jejich lásky se kdysi uvolnila prostřednictvím televizní obrazovky. Americký tenisový showman ve své biografii „Open“ popsal, jak se do Němky zamiloval, když viděl v televizi její rozhovor.

„Byl jsem naprosto uchvácen její přírodní krásou,“ prohlásil Agassi. Po dlouhém a zprvu marném dobývání nakonec získal její srdce, svatbě v Las Vegas pak byly přítomny pouze matky obou novomanželů. Znovuobnovení po dvou dekádách má být podle Bildu naopak jaksepatří opulentní.

Andre Agassi, který byl od roku 1997 do roku 1999 ženatý se slavnou herečkou Brooke Shieldsovou, je bývalou světovou jedničkou a osminásobným grandslamovým vítězem. Nejvíce se mu dařilo na Australian Open, kde vládl hned čtyřikrát, naposledy v roce 2003.

Také Steffi Grafová je jednou z nejúspěšnějších tenistek historie. Rovněž dlouho vládla světovému žebříčku a s dvaadvaceti grandslamovými tituly držela rekord otevřené éry, než ji překonala Serena Williamsová. Němka sedmkrát vyhrála Wimbledon, šestkrát French Open, pětkrát US Open a čtyřikrát Australian Open.

Obě tenisové ikony získaly během kariéry takzvaný Golden Slam, tedy vítězství na všech čtyřech turnajích velké čtyřky i olympiádě. Grafová to dokonce dokázala v jediném roce 1988.

reklama