reklama

Hádky, dusno i pokus o sestřelení. Vondroušová měla spory se zázračným dítětem

Coco Gauffová. Coco Gauffová. autor: Reuters
Duel druhého kola turnaje v Dubaji mezi Markétou Vondroušovou a Coco Gauffovou probíhal ve vyhrocené atmosféře. Česká tenistka s šestnáctiletým americkým supertalentem nakonec padla ve třech setech.

Hráčky, k nimž se v průběhu minulých let vázalo označení "zázračné dítě světového tenisu", prožily v metropoli Spojených arabských emirátů dramatickou bitvu provázenou kontroverzemi a spory.

Uchvátil Wimbledon, proháněl Federera, teď musí Willis kvůli obživě dřít s lopatou Uchvátil Wimbledon, proháněl Federera, teď musí Willis kvůli obživě dřít s lopatou Čtěte zde

Atmosféra začala houstnout zejména v úvodu třetího setu, kdy si šestnáctiletá Gauffová postěžovala na Vondroušovou a její nepovedené nadhozy míčku při servisu. Američanka reklamovala chybu, jednadvacetiletá Češka si podle ní při chytání míčku pomáhala raketou.

"Vždyť děláš to samé," opáčila soupeřce Vondroušová a věnovala jí ironický úsměv. Během výměny stran došlo k další eskalaci, hráčky na sebe začaly gestikulovat a vyměňovat si názory. Situaci se snažil uklidnit umpirový rozhodčí, ale marně. Spory se promítly i do dalšího průběhu zápasu.

Gauffová začala své nadhozy kazit také a obě hráčky hlasitě oslavovaly nevynucené chyby té druhé, což v se v tenisovém prostředí považuje za nesportovní. Nepřicházely už ani omluvy za takzvaná "prasátka".

Ve třetím gemu rozhodujícího dějství se obě tenistky během výměny potkaly u sítě, načež Američanka vysoký míč zasmečovala přímo do prostoru, kde stála Vondroušová.

Češku naštěstí prudkou ranou netrefila, ta pak jen nevěřícně kroutila hlavou. 

Utkání skončilo vítězstvím Gauffové v poměru 3:6, 6:0, 6:4 a nebylo divu, že závěrečné "ťuknutí raket" u sítě, v době covidové suplující tradičnější podání rukou, rozhodně nepřetékalo vroucností.

Ve středečním osmifinále narazí americká teenagerka, která za tři dny oslaví sedmnácté narozeniny, na další českou tenistku. Její soupeřkou bude úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová.

O postup mezi osm nejlepších si v Dubaji zahrají také Karolína Plíšková, kterou čeká odveta za nedávný debakl v Dauhá s Američankou Jessicou Pegulaovou, a rozjetá Barbora Krejčíková, kterou se pokusí zastavit Ruska Světlana Kuzněcovová. Zápas Plíškové nabídne deník Aktuálně.cz v podrobné online reportáži.

Podívejte se na vyhrocené okamžiky duelu Vondroušová - Gauffová:

Video: Vondroušová vs. Gauffová www.youtube.com
reklama