reklama

Halepová po triumfu v Paříži děkovala Kvitové. Psala mi zprávu, jsme jako rodina, líčila Rumunka

Simona Halepová Simona Halepová autor: Reuters
Rumunka Simona Halepová poděkovala české tenistce za neutuchající podporu v tažení za premiérovým grandslamovým titulem.

Paříž/Praha - Dočkala se. Dlouhé měsíce musela poslouchat a číst, že je světovou jedničkou bez vyhraného grandslamu. Ve čtvrtém finále turnaje velké čtyřky už ale Simona Halepová uspěla a zvedla nad hlavu stříbrnou trofej pro vítězku French Open.

Když Rumunka v sobotu odpoledne po třísetové bitvě s Američankou Sloane Stephensovou předstoupila před novináře, překvapivě zamířila slova díků k české tenistce Petře Kvitové.

"Musím v první řadě poděkovat jí. Hned mi poslala zprávu s gratulací. Dostala jsem od ní vzkaz už po loňském prohraném finále v Paříži. Věřila mi. Říkala, abych vydržela a dál pracovala, že ten titul přijde. Je skvělé vidět ostatní hráčky, že mi přejí vítězství, jsme jako jedna rodina," uvedla Halepová.

Tenistka z Fulneku totiž nebyla zdaleka jedinou soupeřkou z okruhu, která okamžitě přispěchala s gratulací. Podporu novopočené grandslamové šampionce vyjádřila i její krajanka Irina Beguová, na Twitteru přidala vzkaz také další Češka Karolína Plíšková. 

"Simonooo. Ty jsi to dokázala. Jsem za tebe tak šťastná. Užij si každou vteřinu. Tak moc si to zasloužíš," napsala Kvitová.

"Gratulace Simoně. Velmi zasloužené. Skvělá práce," přidala se Plíšková.

reklama