reklama

Halepová kvůli obavám z koronaviru vzdala na US Open, Plíšková bude jedničkou

Simona Halepová se loučí s US Open už po zápase druhého kola Simona Halepová se loučí s US Open už po zápase druhého kola autor: Reuters
Druhá hráčka světového tenisového žebříčku Simona Halepová nebude hrát na letošním US Open. Čerstvá vítězka turnaje z Prahy se z newyorského grandslamu odhlásila kvůli obavám z koronaviru. Své rozhodnutí oznámila Rumunka dnes na Twitteru.

"Po zvážení všech faktorů a vzhledem k mimořádným podmínkám, v nichž nyní žijeme, jsem se rozhodla necestovat do New Yorku na US Open," uvedla úřadující wimbledonská šampionka Halepová na sociálních sítích. "Vždycky jsem tvrdila, že se budu rozhodovat v první řadě s ohledem na své zdraví, a proto dám přednost tomu, abych zůstala a trénovala v Evropě," dodala.

Z elitní desítky žebříčku WTA už tak účast na US Open zrušilo šest hráček. Před Halepovou a Bencicovou se omluvily světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie, Ukrajinka Elina Svitolinová (5), kanadská obhájkyně titulu Bianca Andreescuová (6) a Kiki Bertensová z Nizozemska (7).

Nejlepší Češka, světová trojka Karolína Plíšková, plánuje v zámoří hrát a měla by tedy plnit roli nasazené jedničky. 

Grandslamovému US Open bude na kurtech ve Flushing Meadows předcházet náhrada za turnaj v Cincinnati. Obě akce se uskuteční bez diváků za přísných bezpečnostních opatření, která mají minimalizovat riziko nákazy koronavirem.

reklama