reklama

Hlaváčková s Babosovou slaví v Rabatu první titul

Andrea Hlaváčková Andrea Hlaváčková autor: Milan Kammermayer
První turnaj a hned titul. Andrea Hlaváčková s novou spoluhráčkou Timeou Babosovou vyhrály ve čtyřhře první společný podnik a potvrdily roli nasazených jedniček.

Rabat - Tenistka Andrea Hlaváčková s novou spoluhráčkou Timeou Babosovou získaly v Rabatu hned na prvním společném turnaji titul ve čtyřhře. Česko-maďarská dvojice otočila finále se srbsko-belgickým párem Nina Sojanovičová, Maryna Zanevská ve vítězství 2:6, 6:3, 10:5. Pro Hlaváčkovou je dnešní trofej už 21. deblovou v kariéře.

Kristýna Plíšková se postarala o českou účast ve finále Prague Open, titul slaví v deblu Peschkeová Kristýna Plíšková se postarala o českou účast ve finále Prague Open, titul slaví v deblu Peschkeová Čtěte zde

Třicetiletá rodačka z Plzně musela sáhnout ke změně partnerky v průběhu sezony. Číňanka Šuaj Pcheng se totiž bude více věnovat dvouhře a na začátku dubna proto Hlaváčková oznámila spolupráci s Babosovou. Se Šuaj Pcheng letos na začátku ledna vyhrály turnaj v Šen-čenu.

Na antuce v marocké metropoli s Babosovou plnily roli deblových jedniček a až do finále zvládly všechny zápasy ve dvou setech. Dnes Stojanovičovou se Zanevskou zlomily v supertie-breaku 10:5.

Tenisový turnaj žen v Rabatu (antuka, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Pavljučenkovová (1-Rus.) - Erraniová (It.) 6:4, 6:0, Schiavoneová (It.) - Lepchenková (USA) 7:5, 6:4.

Čtyřhra - finále:

Hlaváčková, Babosová (1-ČR/Maď.) - Stojanovičová, Zanevská (Srb./Belg.) 2:6, 6:3, 10:5

reklama