reklama

Hlaváčková s Babosovou vyhrály v Taškentu a jsou blízko Turnaji mistryň

Andrea Hlaváčková s Maďarkou Tímeou Babosovou. Andrea Hlaváčková s Maďarkou Tímeou Babosovou. autor: ČTK
Andrea Hlaváčková s Maďarkou Tímeou Babosovou jsou díky výhře v Taškentu zase o něco blíž Turnaji mistryň. Hlaváčková dnes získala 23. deblový titul v kariéře.

Taškent - Andrea Hlaváčková s Maďarkou Tímeou Babosovou získaly v Taškentu letošní třetí společný titul a přiblížily se účasti na tenisovém Turnaji mistryň. Nejvýše nasazený pár porazil v dnešním finále 7:5, 6:4 japonsko-gruzínskou dvojici Nao Hibinová, Oksana Kalašnikovová.

Peking: Kvitová české sokyně drtí, přehrála i Plíškovou. Šarapovová zvládla tříhodinovou bitvu Peking: Kvitová české sokyně drtí, přehrála i Plíškovou. Šarapovová zvládla tříhodinovou bitvu Čtěte zde

Hlaváčková s Babosovou před dvěma týdny vyhrály turnaj v Québecu a v květnu triumfovaly v Rabatu. Elitní česká deblistka navíc v lednu získala titul v Šen-čenu společně s čínskou partnerkou Pcheng Šuaj, jež se s ní ale v březnu rozešla s tím, že se chce soustředit na dvouhru.

Jednatřicetiletá Hlaváčková se tak dohodla s Babosovou a společně od nuly začaly sbírat body pro postup na Turnaj mistryň. V posledním vydání žebříčku byly sedmé a mají tak velkou šanci, že premiérovou neúplnou společnou sezonu zakončí v Singapuru. Hlaváčková dnes v Taškentu získala 23. deblový titul v kariéře.

Stejně jako v Québecu si Babosová triumfem ve čtyřhře alespoň částečně spravila náladu po prohraném finále dvouhry. V metropoli Uzbekistánu ji dnes zdolala 6:4, 6:4 Ukrajinka Kateryna Bondarenková, jež získala druhý singlový titul na WTA Tour po devíti letech. Svůj první turnaj vyhrála rodačka z Krivého Rogu v červnu 2008 na trávě v Birminghamu.

Jednatřicetiletá Bondarenková nahradila v metropoli Uzbekistánu na trůnu Kristýnu Plíškovou, jež tento týden v roli obhájkyně a turnajové jedničky vypadla ve druhém kole.

Tenisový turnaj žen v Taškentu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Bondarenková (Ukr.) - Babosová (2-Maď.) 6:4, 6:4.

Čtyřhra - finále:

Babosová, Hlaváčková (1-Maď./ČR) - Hibinová, Kalašnikovová (2-Jap./Gruz.) 7:5, 6:4.

reklama