reklama

Hlaváčková se Strýcovou si v Číně zajistily Turnaj mistryň

Andrea Sestini Hlaváčková si s Barborou Strýcovou po vítězném čtvrtfinále v Římě Andrea Sestini Hlaváčková si s Barborou Strýcovou po vítězném čtvrtfinále v Římě autor: Instagram/Andrea Sestini Hlaváčková
Ve finále nastoupí česká dvojice proti Elise Mertensové z Belgie a Demi Schuursové z Nizozemska.

Wu-chan - České tenistky Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Strýcová postoupily bez boje do finále čtyřhry ve Wu-chanu, a zajistily si tak účast na Turnaji mistryň. Cestu do Singapuru jim usnadnily jejich dnešní soupeřky Anastasija Pavljučenkovová z Ruska a Lotyška Anastasija Sevastovová, které k utkání nenastoupily.

Sestini Hlaváčková se na Turnaji mistryň představí ve čtyřhře popáté a bude obhajovat loňský triumf, kterého dosáhla s Tímeou Babosovou z Maďarska. O titul si v Singapuru zahrála už v roce 2012 po boku Lucie Hradecké. Strýcovou naopak čeká na závěrečném turnaji sezony premiérové vystoupení.

Ve Wu-chanu si česká dvojice zahraje ve čtvrtém finále v sezoně a bude usilovat o druhý společný titul. Jejich soupeřky Elise Mertensová z Belgie a Demi Schuursová z Nizozemska si případným triumfem můžou rovněž zajistit start na Turnaji mistryň.

Do finále dvouhry se ve Wu-chanu nedostala ani jediná z 16 nasazených hráček. O titul se utká Běloruska Aryna Sabalenková s Anett Kontaveitovou z Estonska.

Tenisový turnaj žen ve Wu-chanu v Číně (tvrdý povrch, dotace 2,746.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Sabalenková (Běl.) - Bartyová (16-Austr.) 7:6 (7:2), 6:4, Kontaveitová (Est.) - Wang Čchiang (Čína) 6:2, 2:1 skreč.

Čtyřhra - semifinále:

Sestini Hlaváčková, Strýcová (2-ČR) - Pavljučenkovová, Sevastovová (Rus./Lot.) bez boje.

reklama