reklama

Krejčíková si v Linci zahraje o finále, nezastavila ji ani Sasnovičová

Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková autor: ČTK
Tenistka Barbora Krejčíková postoupila na turnaji v Linci podruhé v kariéře na okruhu WTA do semifinále dvouhry. Aliaksandru Sasnovičovou z Běloruska porazila hladce 6:3, 6:1 a o finále se v Rakousku utká s další Běloruskou. Nasazené jedničce Aryně Sabalenkové vzdala čtvrtfinálový duel Océane Dodinová z Francie.

Finálovou účast už mají v Linci jistou české deblistky Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková, které mohou získat první společný titul. Při obnovené spolupráci po třech letech je čeká finálový duel na okruhu WTA pošesté.

Čtyřiadvacetiletá Krejčíková dnes nedala Sasnovičové ve druhém vzájemném zápase mnoho šancí a postup si zajistila za 67 minut. "Jsem nadšená. Přes obtížnou dobu prožívám výbornou sezonu. Jsem ráda, že jsem ukázala svůj nejlepší tenis, a těším se na semifinále," řekla v rozhovoru na kurtu.

O titul si na okruhu WTA zatím zahrála jen v roce 2017 v Norimberku, kde došla z kvalifikace až do finále, v němž nestačila na Kiki Bertensovou. Nyní si může po třech letech finálovou účast zopakovat. "Každý zápas bude těžký, je to turnaj okruhu WTA a jsou tady skvělé hráčky. Pokusím se hrát svoji hru a být soustředěná," řekla Krejčíková.

Siniaková poslední roky hraje čtyřhru s Krejčíkovou, ale ta v závěru sezony, zvlášť po nemoci z Ostravy, šetří síly na dvouhru. Spolu s Hradeckou se naposledy Siniaková představily na US Open v roce 2017.

V linecké hale splnily roli nasazených jedniček i proti rumunsko-španělské dvojici Irina Baraová, Sara Sorribesová vítězstvím 6:3, 3:6 a 10:5. Hradecká má zatím 24 deblových trofejí, Siniaková osm.

Tenisový turnaj žen v Linci (tvrdý povrch, dotace 225.500 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále: Krejčíková (ČR) - Sasnovičová (Běl.) 6:3, 6:1.

Čtyřhra - semifinále: Hradecká, Siniaková (1-ČR) - Baraová, Sorribesová (3-Rum./Šp.) 6:3, 3:6, 10:5.

Tenisový turnaj mužů v Sofii (tvrdý povrch, dotace 389,270 eur):

Dvouhra - semifinále: Sinner (It.) - Mannarino (5-Fr.) 6:3, 7:5.

reklama