reklama

Hraj tenis a nefoť se! Cibulková provokuje fanoušky a tvrdí: Takovým reakcím se jen zasměju

Dominika Cibulková. Dominika Cibulková. autor: Instagram Dominika Cibulkova
Slovenská tenistka Dominika Cibulková předčasně ukončila sezonu. Cítila se psychicky unavená.

Praha - Loni prožila Dominika Cibulková svou nejlepší sezonu, kterou vyšperkovala šokujícím triumfem na Turnaji mistryň v Singapuru. Stala se slovenskou národní hrdinkou.

Letos ale na skvělé výkony nenavázala, za celý rok se probojovala do jediného finále na okruhu WTA a vypadla z elitní desítky světového žebříčku. Na začátku října pak raději ukončila sezonu.

Zmatení jménem Plíšková. Hraje pod své možnosti, přesto už usedla na trůn, říká americký expert Zmatení jménem Plíšková. Hraje pod své možnosti, přesto už usedla na trůn, říká americký expert Čtěte zde

"Chci si doléčit menší zdravotní problémy a nejvíc si potřebuje oddechnout hlava. To je hlavní důvod. Loňská sezona byla vyčerpávající a já jsem po ní nestihla dobít baterky," vysvětlila osmadvacetiletá tenistka v rozhovoru pro Sport.sk.

Poslední kapkou byl zápas s Belgičankou Mertensovou v Pekingu. Slovenka vedla v prvním setu 5:0, vedení ale neudržela a schytala debakl. "Zní to divně, ale po zápase jsem necítila smutek, ale spíš rezignaci. Už jsem nechtěla být na kurtu, volno bylo nevyhnutelné," prohlásila.  

Cibulková přiznala, že inspirací pro ni bylo třeba i rozhodnutí Novaka Djokoviče nebo v loňském roce dlouhodobější pauzy Rogera Federera a Rafaela Nadala. 

"Nic lepšího nemohli udělat. Když jste v tenisovém kolotoči bez zastavení, začnete být vyhořelý. Je mi osmadvacet, už se velmi dobře znám. Vím, že potřebuju cítit hlad po tenisu, abych ze sebe dostala maximum," vysvětlila.

Jen podruhé za posledních devět sezon se Cibulkové stalo, že se ani na jednom ze čtyř grandslamů nepodívala alespoň do čtvrtfinále. 

V Česku se vychovávají roboti, říká šéf tenisové Sparty. Tlak ambiciózních rodičů už je za hranou V Česku se vychovávají roboti, říká šéf tenisové Sparty. Tlak ambiciózních rodičů už je za hranou Čtěte zde

"To jako zklamání nevnímán, ačkoli prohry na grandslamech byly letos zvlášť trpké. Ale já věřím, že jsem si výborný grandslamový výsledek pošetřila do příštího roku," řekla finalistka Australian Open z roku 2014.

Po ukončení sezony má Cibulková čas věnovat se svým koníčkům, z nichž tím největším je pochopitelně móda. V minulých dnech se 161 centimetrů vysoká tenistka objevila v Praze, kde navštívila výstavu světoznámého španělského módního návrháře Manola Blahnika.

Oblíbenou kratochvílí slovenské hráčky je také Instagram. Fanoušky ráda provokuje odvážnými fotografiemi. Jak ale přiznala, v poslední době - když se tenisově tolik nedaří - začíná být určité procento lidí na některé fotografie alergické. 

Video: Kyrgios v Šanghaji opět šokoval, po prvním setu ze zápasu odešel Video: Kyrgios v Šanghaji opět šokoval, po prvním setu ze zápasu odešel Čtěte zde

"Takové to 'Hraj tenis a nefoť se.' Za prvé, diskuse pod články či příspěvky nečtu. Za druhé, když to občas vidím, jen se nad tím zasměju. Podobnými reakcemi jsem se zaobírala, když mi bylo osmnáct devatenáct," dala Cibulková odpověď kritikům.

"Někteří v mém věku ty diskuse čtou, což mi nepřijde zdravé. Mně v tomhle pomáhá i přístup manžela Michala. Opravdu se nad tím můžeme jen pousmát. Co jiného se s tím dá dělat," dodala Slovenka. 

💥🖤

Příspěvek sdílený Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

reklama