reklama

Hvězdný pár neuspěl, přesto Evropa po prvním dnu Laver Cupu vede

Roger Federer a Novak Djokovič v semifinále Australian Open 2016 Roger Federer a Novak Djokovič v semifinále Australian Open 2016 autor: Reuters
Federer a Djokovič, majitele 34 grandslamových titulů ve dvouhře, podlehli americko-jihoafrické dvojici.

Chicago - Tým evropských tenistů úspěšně zahájil cestu za obhajobou Laver Cupu, když po prvním dnu vede 3:1 na zápasy. Jedinou porážku si v páteční závěrečné čtyřhře připsal hvězdný tenisový pár Roger Federer, Novak Djokovič, který nestačil na americko-jihoafrickou dvojici Jack Sock, Kevin Anderson.

O první bod se postaral Bulhar Grigor Dimitrov, jenž si ve dvou setech poradil s Američanem Francesem Tiafoem. Brit Kyle Edmund i Belgičan David Goffin potřebovali k výhrám nad Sockem, respektive Argentincem Diegem Schwartzmanem, zkrácený třetí set.

Za stavu 3:0 nastoupili poprvé na jedné straně kurtu Federer s Djokovičem, majitelé 34 grandslamových titulů ve dvouhře. První sadu sice v tie-breaku získali, potom už se ale čím dál víc projevovala vzájemná nesehranost. Tu nejlépe ilustroval úsměvný moment, kdy Djokovič ve snaze vrátit míč přes síť trefil Federera do zad. Rozhodující set vyhráli Sock s Andersonem 10:6.

Tenisový Laver Cup v Chicagu:

Výběr světa - Evropa 1:3 po 1. dnu

Schwartzman (Arg.) - Goffin (Belg.) 4:6, 6:4, 9:11, Anderson, Sock (JAR/USA) - Djokovič, Federer 6:7 (5:7), 6:3, 10:6 Srb./Švýc.).

reklama