reklama

I tenisové mámy můžou vítězit, těší Azarenkovou. Po skreči ve finále ovšem plakala

Viktoria Azarenková Viktoria Azarenková autor: Reuters
Prožila nejlepší tenisový týden od porodu nyní už dvouletého syna, ale při závěrečném ceremoniálu jen těžko zdržovala slzy. Viktoria Azarenková musela finálový duel na turnaji v Monterrey skrečovat. Zranění nohy jí nepovolilo vyrovnanější bitvu se Španělkou Garbině Muguruzaovou. I tak je Běloruska ráda, jak dokazuje, že mohou tenisové maminky opět vítězit.

Porod, těžký přesun zpátky na kurty, soudní tahanice o čerstvě narozeného synka. Pro Azarenkovou byly poslední tři roky opravdu náročné. Není proto divu, že když o víkendu v Monterrey porazila jinou bývalou světovou jedničku Angelique Kerberovou a dostala se do prvního finále od přerušení kariéry, že přímo zářila štěstím.

"Je to vlastně neuvěřitelné. Moc takových zápasů jsem v posledních letech nevyhrála. Jsem nadšená, že jsem dokázala zvednout úroveň tenisu a zase takhle hrát," prohlásila po postupu do finále.

Jenže do něj nastoupila s obvázaným lýtkem, nemohla se při výměnách pořádně hýbat, a když s Muguruzaovou prohrávala 1:6 a 1:3, zápas skrečovala.

"Je smůla, že jsem dneska nemohla hrát naplno, ale snažila jsem se, jak nejvíc to šlo," ronila slzy při závěrečném ceremoniálu Běloruska.

Dojala ji i slavnostní chvíle, protože věděla, že to je její největší úspěch v roli tenisové maminky.

"Chtěla bych poděkovat synkovi Leovi, který tu se mnou není. Moc bych si přála, aby tu byl a mohli jsme to prožívat spolu, protože je to mimořádné," dodala.

Kvůli sporům s otcem jejího dítěte se dlouho nemohla dostat do plného tréninku a do zápasového rytmu. Zdá se, že letošní sezonu už nastartovala dobře a znovu se propracovává žebříčkem nahoru. Aktuálně jí patří 67. příčka.

"Zprvu náš příběh vypadal jako pohádka, nakonec nebyla. Ale pořád si myslím, že narození Lea byla ta nejlepší věc, která se mi stala. Teď se snažím najít rovnováhu mezi mateřstvím a tenisem," přiznala.

Když se před měsícem potkaly na jednom kurtu v Indian Wells se Serenou Williamsovou, ani Azarenkové tolik nevadilo, že duel s Američankou prohrála. Další slavnou tenisovou matku totiž velmi uznává.

"Na kurtu je to boj, ale mimo kurt k sobě chováme obrovský respekt. Společně boříme stereotypy, že nejde mít rodinu a zároveň hrát tenis na vysoké úrovni," nechala se slyšet Azarenková.

Vítězka třiadvaceti grandslamů jí dává za pravdu. "Je to opravdu dobrá kamarádka. Máme k sobě blízko. Obě jsme mámy a dobře víme, jak je to těžké začínat od nuly a vracet se zpátky," uvedla Williamsová.

I ona v poslední době bojuje se zdravím. V Indian Wells skrečovala třetí kolo, v Miami do něj dokonce ani nenastoupila. Skloubit přípravu na zápasy a mateřské povinnosti u dcery Olympie není ideální.

"Od té doby, co se narodila, nebyl jediný den, kdy bych nebyla s ní. Moc se snažím nebrat ji všude s sebou, ale nejde to," přiznává americká hvězda.

Plíšková je královnou es, Vondroušová šlape na paty Sereně. Tak Češky vládnou tenisu Plíšková je královnou es, Vondroušová šlape na paty Sereně. Tak Češky vládnou tenisu Prohlédněte zde
reklama