reklama

Já brečím? Ne, ty brečíš. Vítězný comeback Kvitové dojal tenisový svět

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Reuters
Petra Kvitová pět měsíců od prosincového napadení neznámým útočníkem vyhrála první kolo French Open nad Američankou Julií Boserupovou 6:3 a 6:2. Dojala tím sama sebe i celý tenisový svět.

Paříž - Proměnila mečbol, raketa jí vypadla z ruky a do očí se jí nahrnuly slzy, jako by celý turnaj vyhrála. Pro Petru Kvitovou má ale postup z prvního kola French Open ještě mnohem větší váhu. Její nedělní vítězný comeback po uzdravení pořezané ruky dojal nejen ji, ale celý tenisový svět.

Zápas hráčky z Fulneku proti Američance Boserupové otevřel program prvního dne antukového grandslamu na centrálním dvorci. Všichni byli zvědaví, jak si česká tenistka poprvé od předvánočního napadení neznámým útočníkem povede. 

A vedla si skvěle. Od prvních minut byla lepší hráčkou a nakonec zvítězila 6:3 a 6:2. "Je úplně jedno, jak jsem hrála, důležité je, že jsem vyhrála. Jsem moc ráda, že jsme se s týmem rozhodli tady nastoupit," uvedla v pozápasovém rozhovoru někdejší francouzské wimbledonské vítězce Marion Bartoliové.

Ta ji hned po příchodu k mikrofonu objala a bylo vidět, že je rovněž dojatá. "Petro, jsi takovou inspirací pro nás pro všechny," prohlásila Francouzka.

Velkou odezvu mělo vítězství Kvitové i na sociálních sítích, s gratulací okamžitě přispěchala tenisová legenda Martina Navrátilová. "Vítej zpátky, Petro. Je fantastické, že znovu hraješ, gratuluju k dnešnímu vítězství," napsala. 

Tak jako neskrývala na tribuně slzy velká kamarádka Petry Lucie Hradecká, přiznaly na svých účtech dojetí i další hráčky WTA. "Já brečím, ty brečíš," zavtipkovala si například Němka Andrea Petkovicová. Američanka Madison Keysová jí odpověděla "pláču ty nejšťastnější slzy". 

Australanka Daria Gavrilovová ocenila příběh, který za návratem Kvitové je, dojatá byla i Francouzka Alizé Cornetová. "Mám slzy v očích, když vidím vítězný návrat Petry, je to tak emotivní a inspirující. Bojovnice!" napsala domácí hráčka.

Vystoupení dvojnásobné wimbledonské šampionky nebylo bez kazu, ale poté, co až do března nevěděla, jestli ještě někdy vezme raketu do ruky a bude hrát, se jeví její comeback jako zázrak. "Je den první, ale Petra Kvitová právě vyhrála French Open," shrnul emotivní chvíli reportér BBC David Law.

reklama