reklama

Já se vrátím, slíbil Federer. Kariéru si protáhne minimálně o rok

Roger Federer s trofejí za triumf na oblíbeném turnaji v Halle Roger Federer s trofejí za triumf na oblíbeném turnaji v Halle autor: ČTK
Bezprostředně po zrušení letošní travnaté sezony s vrcholem ve Wimbledonu ujistil hvězdný tenista Roger Federer, že si protáhne kariéru minimálně do příštího roku. Osmatřicetiletý Švýcar organizátorům svého oblíbeného turnaje v německém Halle potvrdil, že se na něm v roce 2021 představí.

Federer má s turnajem v Halle doživotní smlouvu. Na trávě ve Vestfálsku získal loni už desátý titul, což se mu na žádném jiném turnaji nepodařilo. "Už dnes se těším na návrat do Halle příští rok," citovali organizátoři turnaje dvacetinásobného grandslamového vítěze, jenž v létě roku 2021 oslaví čtyřicetiny.

Federer se v únoru podrobil artroskopické operaci kolena, plánoval vynechat antukovou sezonu a vrátit se chtěl na trávě před Wimbledonem, který už osmkrát vyhrál. Legendární turnaj v londýnském All England Clubu se však poprvé od druhé světové války neuskuteční, tenisová sezona byla ve středu kvůli pandemii koronaviru přerušena minimálně do 13. července.

reklama