reklama

Zbabělý útěk, jako rozchod po mailu. Navrátilová se překvapivě pustila do Djokoviče

Novak Djokovič v New Yorku po diskvalifikaci neztrácel čas. Nepřišel ani na tiskovku. Novak Djokovič v New Yorku po diskvalifikaci neztrácel čas. Nepřišel ani na tiskovku. autor: Reuters
Martina Navrátilová zkritizovala přístup Novaka Djokoviče po jeho diskvalifikaci z grandslamového US Open. Legendární tenistka vyčetla světové jedničce nedostatek odvahy postavit se k problému čelem.

Žádné mediální povinnosti, ale okamžitý úprk z New Yorku volil Novak Djokovič po nedělním šokujícím vyřazení z US Open. Zdaleka největší favorit turnaje po enormním zklamání nenašel odvahu nebo chuť promluvit s novináři, což se vůbec nelíbilo Navrátilové.

Komentář: Srbové zuří, Djokovič ale není oběť. Vztek je jeho zbraní i prokletím Komentář: Srbové zuří, Djokovič ale není oběť. Vztek je jeho zbraní i prokletím Čtěte zde

Srbův podle ní zbabělý útěk ji zamrzel mnohem víc než samotný nešťastný incident, kdy Djokovič trefil v přerušené hře čárovou rozhodčí do krku.

Za svou chybu se sedmnáctinásobný grandslamový šampion omluvil prostřednictvím oficiálního prohlášení na sociálních sítích. Nebylo ale jasné, zda jde o jeho vlastní slova, nebo o práci PR týmu.

"Na mě to působilo, jako když se rozcházíte s dívkou po mailu. Mělo by se to udělat osobně," uvedla Navrátilová v rozhovoru pro Tennis Channel.

"Okej, udělal chybu ve zlomku sekundy. Ale potom měl čas o všem přemýšlet a on přesto utekl. Neměl odvahu jít před novináře a mluvit o tom, co se stalo. Je to jako omluva bez omluvy. Jistě, samozřejmě je mu to líto. Ale měl zůstat a promluvit s médii," prohlásila třiašedesátiletá ikona světového tenisu.

Za vynechání tiskové konference dostal Djokovič pokutu ve výši 7,5 tisíc dolarů, vinou incidentu ztratil veškeré prize money i body do žebříčku, které letos v New Yorku nahrál. Organizátoři mu rovněž vyměřili pokutu 10 tisíc dolarů za neprofesionální chování.

Finančně tak letošní US Open skončilo pro Djokoviče ztrátou v přepočtu bezmála šest milionů korun. 

Totožnost se provalila, trefenou rozhodčí šikanují na sítích. Djokovič ji hájí Totožnost se provalila, trefenou rozhodčí šikanují na sítích. Djokovič ji hájí Čtěte zde

Navrátilová zkritizovala Djokoviče poměrně překvapivě, protože není tajemstvím, že mezi sebou mají dlouhodobě nadstandardní přátelský vztah.

Srb dokonce před časem odhalil, jak mu česká rodačka a vítězka osmnácti grandslamových titulů ve dvouhře a dalších jednačtyřiceti ve čtyřhře pomohla v nejtěžších chvílích kariéry, především v klíčovém roce 2017, kdy Djokovič výrazně stagnoval a myslel i na konec sportovního života.

"Velmi mi pomohla. Byla ke mně hodně milá, strávili jsme spolu nějaký čas. Martina se snažila, abych našel novou motivaci a našel způsoby, jak sám sebe inspirovat do další práce. A povedlo se," uvedl tenista.

reklama