reklama

Jako Šarapovová nebo Azarenková. Do Cincinnati dostala divokou kartu i Vondroušová

Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová autor: ČTK
Česká tenistka se připojila k hvězdné společnosti. Markéta Vondroušová dostala divokou kartu na turnaj v Cincinnati, kterou obdržely například i bývalé světové jedničky Maria Šarapovová nebo Viktoria Azarenková.

Cincinnati (USA) - Česká tenisová naděje Markéta Vondroušová dostala divokou kartu do hlavní soutěže prestižního turnaje v Cincinnati. Na turnaji nejvyšší kategorie Premier 5 s dotací 2,5 milionu dolarů bude od 14. srpna obhajovat loňský triumf novopečená světová jednička Karolína Plíšková.

Vondroušová na Štvanici prolétla do čtvrtfinále, roli favoritky potvrdila i Allertová Vondroušová na Štvanici prolétla do čtvrtfinále, roli favoritky potvrdila i Allertová Čtěte zde

Vedle osmnáctileté Vondroušové dostaly pozvání ke startu od pořadatelů bývalé vítězky turnaje a někdejší světové jedničky Maria Šarapovová z Ruska a Viktoria Azarenková z Běloruska. Šarapovová nemá dost bodů kvůli trestu za doping, Azarenková se zase vrací po mateřské pauze. Čtvrtou divokou kartu obdržela domácí Američanka Sloane Stephensová, kterou od loňské olympiády v Riu trápí zdravotní problémy.

Vondroušová letos v dubnu v Bielu po postupu z kvalifikace získala při svém druhém startu na WTA Tour premiérový titul. Talentovaná levačka se letos v žebříčku zlepšila o více než 300 míst a aktuálně je 74. na světě. V Cincinnati, kde v době přihlášek evidovali 39 z aktuálně 43 nejlepších hráček podle žebříčku, se Vondroušová představí poprvé.

reklama