reklama

Japonka Ósakaová nedala na US Open šanci Curenkové a je v semifinále

tenis, US Open 2018, Naomi Ósakaová tenis, US Open 2018, Naomi Ósakaová autor: Reuters
Osmifinálová přemožitelka Markéty Vondroušové uhrála proti soupeřce pouhé dva gemy.

New York - Tenistka Naomi Ósakaová si ve čtvrtfinále US Open poradila s Lesjou Curenkovou z Ukrajiny a přemožitelku Markéty Vondroušové z předchozího kola zdolala dvakrát 6:1. Ve dvaceti letech je poprvé v grandslamovém semifinále a v této fázi je na turnajích velké čtyřky první Japonkou po 22 letech.

Curenková, která ve druhém kole vyřadila turnajovou dvojku Dánku Caroline Wozniackou, nekladla Ósakaové odpor. Dělala jednu chybu za druhou, celkem jich měla 32, a přesně i razantně hrající Ósakaová suverénně zvítězila.

Poslední Japonkou v grandslamovém semifinále před ní byla Kimiko Dateová. Bývalá světová čtyřka postoupila v roce 1996 mezi čtyři nejlepší ve Wimbledonu.

Ósakaová, svěřenkyně kouče Aleksandara Bajina, bývalého sparringpartnera Wozniacké a Sereny Williamsové, v newyorském turnaji soupeřky ničí. Jen v osmifinále ztratila set, zato už třikrát své protivnice pokořila "kanárem".

Semifinálovou soupeřkou Ósakaové, která od tří let žije v USA a má dvojí občanství, bude Američanka Madison Keysová, nebo Španělka Carla Suárezová.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 53 milionů dolarů):

Ženy:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Ósakaová (20-Jap.) - Curenková (Ukr.) 6:1, 6:1.

Junioři:

Dvouhra - 2. kolo:

Seyboth Wild (6-Braz.) - Lehečka (ČR) 6:4, 6:2.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde
reklama