reklama

Sezona patří neokoukaným Češkám. Vytvořte jim grandslam, volají tenisoví fanoušci

Barbora Krejčíková zatím pokrývá polibky jen trofeje ve čtyřhře. V Dubaji jí k té singlové chyběl jen poslední krůček Barbora Krejčíková zatím pokrývá polibky jen trofeje ve čtyřhře. V Dubaji jí k té singlové chyběl jen poslední krůček autor: Reuters
Tak pestrou paletu by chtěl mít snad každý malíř. V nejlepší padesátce živého žebříčku letošní sezony figuruje hned sedm českých tenistek a podle expertů je každá z nich velký originál. Fanoušci zase volají po tom, aby Češky měly tu možnost hrát domácí grandslam.

Semifinalistka grandslamu v Melbourne, vítězka turnaje v Dauhá i finalistka v Dubaji. Tři podniky, tři úspěchy tenistek s českou vlaječkou u jména. Pokaždé zazářila nějaká jiná. 

Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Prohlédněte zde

Rozjezd se českým hráčkám prostě povedl. Vždyť kdyby se světový žebříček skládal jen z letošních bodů, bylo by jich hned sedm v první padesátce. V téhle statistice jsou lepší už jen Američanky, které by měly v první polovině světové stovky o jednu zástupkyni víc.

"Komentátor říká, že Bouzková nehraje jako typická Češka, ale existuje něco jako typická česká hráčka? Když už, tak snad že u nich momentálně převládá pestrost před silou," napsala na Twitter Courtney Nguyenová známá reportérka webu WTA Insider.

Reagovala tak na výkon Marie Bouzkové, která minulý týden v Guadalajaře uhrála semifinále. Když se k tomu přidá senzační finálová účast Barbory Krejčíkové v Dubaji, vykresluje to další skvělý český týden.

Druhá jmenovaná je další z řady neokoukaných tváří, které se nyní povedlo proletět už do první čtyřicítky světového žebříčku.

Krejčíková po životním turnaji: Teď jsem hrála nejlepší tenis, ale musím být pokorná Krejčíková po životním turnaji: Teď jsem hrála nejlepší tenis, ale musím být pokorná Čtěte zde

Slova uznání pro ni měla i vítězka dubajského podniku Španělka Garbiňe Muguruzaová. A kdo jiný by měl sílu Češek posoudit než žena, která v posledních 14 dnech hrála dvě finále a pokaždé proti ní stála soupeřka této národnosti. Zatímco v Dauhá ji smetla Petra Kvitová, v Emirátech už si s Krejčíkovou poradila.

"S Barborou to bylo jiné. Vůbec jsem ji neznala, nevěděla jsem, co čekat. Ale hrála skvěle, výborně se hýbe, je šikovná a daří se jí i ve výměnách od základní čáry. Měla jsem to složité," chválila Muguruzaová pětadvacetiletou Češku.

V Dubaji si výrazný žebříčkový trysk vzhůru zajistila i Tereza Martincová, která zaskočila nizozemskou hvězdu Kiki Bertensovou a zahrála si osmifinále. Už ťuká na brány vysněné první stovky. 

"Není pochyb o tom, že české tenistky jsou opravdové válečnice," zní jeden z hlasů tenisových fanoušků na sociálních sítí. "Ať se v Česku hraje grandslam a to ten antukový. Jsou tu pro to ideální podmínky a spousta skvělých hráček," píše další.

Pravdou je, že zásobárna českých talentů na okruhu WTA zřejmě jen tak nevyschne. Potvrzuje to i teprve patnáctiletá Linda Fruhvirtová, která o víkendu ovládla dvouhru na juniorském turnaji v Dominikánské republice a po boku mladší sestry Brendy vyhrála i debl. Mezi dospělými má letos jen jedinou porážku ze 14 zápasů na turnajích ITF.

reklama