reklama

Tenistka odjížděla na vozíku, přesto vyhrála. Běsnící soupeřka jí vulgárně vynadala

Nizozemka Kiki Bertensová odjížděla z kurtu na vozíku Reuters |  00:29
Byl to hodně dramatický zápas, přes tři hodiny se obě tenistky trápily v těžkých podmínkách a nakonec se ani nepozdravily u sítě. Nizozemka Kiki Bertensová si brala čas na ošetření, kvůli křečím dokonce odjížděla z kurtu na vozíku, nakonec ale přesto duel 2. kola French Open v Paříži vyhrála a Italka Sara Erraniová jí za to sprostě nadávala.

První set Nizozemka vyhrála v tiebreaku, druhý prohrála 3:6 a nakonec slavila po dramatické rozhodující sadě v poměru 9:7. Mezitím se při tom nechávala ošetřovat kvůli křečím, které dostávala do rukou i nohou.

"Bylo to zvláštní, protože jsem se necítila tolik unavená, ale hodně jsem se potila a chytaly mě křeče. Každý musel vidět, že mám problémy," hodnotila pak Bertensová.

Každý přece jen ne. Soupeřka Erraniová se na ní ve třetí sadě hodně šklebila, dokonce se i chytala za nohu a parodovala Nizozemku, která podle ní zraněná nebyla, protože se v rozhodujícím setu velmi dobře pohybovala. 

"Jednu hodinu je zraněná, druhou hodinu běhá jak nikdy v životě. Nemám ráda, když si ze mě někdo takhle utahuje. Vždyť ona se nechala odvézt na vozíku, pak se vrátila a začne hrát líp než předtím," běsnila Italka. 

Bertensová dostala v útrobách stadionu masáž a podpůrné prášky, které pomohly k uvolnění křečí. "Já ani nechtěla odjíždět na vozíku, ale fyzioterapeutka na tom trvala," hájila se Nizozemka. 

Po vítězném mečbolu pak padla na prochladlý kurt a stírala si slzy úlevy. To Erraniová se rychle sbalila, se soupeřkou si ani neťukla raketou, ale nadávat jí stihla. Počastovala ji přitom italskou nadávkou "vaffanculo". Česky tedy "jdi do pr…" 

Zahraniční novináři se Italky po zápase ptali, jestli se bojí pokuty za toto nesportovní chování. "Já? Proč? Tohle jsem řekla už mnohokrát. Musela bych jí to říct během zápasu a už bylo po něm. Italové prostě takhle nadávají, když jsou naštvaní," vysvětlovala bývalá světová pětka. 

"Chápu její frustraci, měla šance, nevyužila je. Když takhle prohrajete, vždycky je snazší svést to na něco jiného než na sebe. Neberu si to nijak osobně," mávla zmoženou rukou Bertensová.

Aktuální osmička tenisového žebříčku se musí rychle vzpamatovat, už v pátek na ni čeká v dalším kole běhavá Češka Kateřina Siniaková. 

reklama