reklama

Je to tu zase. Kvitová největší favoritkou Wimbledonu. Mezi fanoušky převálcovala Serenu

Petra Kvitová v bílém na londýnské trávě. Jak to dopadne letos? Petra Kvitová v bílém na londýnské trávě. Jak to dopadne letos? autor: Reuters
Petra Kvitová patřila mezi největší favoritky loňského Wimbledonu i letošního French Open. Očekávání ale nenaplnila. Nyní se situace opakuje do třetice.

Praha - Pamatujete na loňský červen? Petra Kvitová a Karolína Plíšková na trávě zářily, jedna ovládla turnaj v Birminghamu, druhá pózovala s vítěznou trofejí v Eastbourne. A experti měli jasno: České tenistky jsou největšími favoritkami slavného Wimbledonu.

Situace zašla až tak daleko, že fanoušci začali snít o ryze českém londýnském finále.

Jak to nakonec dopadlo, možná ani není nutné připomínat. Jen pro pořádek: Plíšková i Kvitová padly ve druhém kole. První jmenovaná s pozdější semifinalistkou Magdalenou Rybárikovou ze Slovenska, druhá s podceňovanou, ale skvěle hrající Američankou Madison Brengleovou.

Podobné to bylo před letošním French Open. Plíšková slavila na antuce ve Stuttgartu, Kvitová si podmanila přípravné turnaje v Praze a Madridu. A na grandslamu přišly znovu brzké konce, tentokrát shodně ve třetím kole.

Souboj velkého očekávání s krutou realitou tak dvakrát nedopadl dobře. A je dost možné, že přijde i potřetí. Alespoň v případě Petry Kvitové. Ta už nyní, aniž by na trávě odehrála jediný zápas, vzbuzuje mezi tenisovými fanoušky z celého světa obrovskou důvěru.

Twitterový účet Fed Cupu spustil anketu, v rámci které měli příznivci vybírat největší kandidátku na titul z All England Clubu. Kromě Kvitové byla ve výběru Američanka Serena Williamsová, Němka Angelique Kerberová a obhájkyně titulu Španělka Garbině Muguruzaová.

Tuhle konkurenci dvojnásobná wimbledonská šampionka zcela zválcovala. Obdržela 46 procent hlasů, druhá Williamsová jen 22 procent a Němka se Španělkou po 16 procentech. 

Nutno podotknout, že v diskusi pod anketou řada fanoušků namítala úzký výběr možností a zmiňovala jiné tenistky, které budou za tři týdny v Londýně útočit na grandslamovou trofej. Častokrát padlo jméno čerstvé vítězky Roland Garros a světové jedničky Simony Halepové a příznivci nezapomněli ani na americké ranařky Sloane Stephensovou, Madison Keysovou či Coco Vandewegheovou. 

Na druhé straně Karolína Plíšková zůstává po matném výkonu z Paříže poněkud v pozadí. Její akcie zamířily dolů i vzhledem k tristní bilanci, kterou na Wimbledonu má. V kariéře zde ještě nikdy nepřešla přes druhé kolo.

reklama