reklama

Jebavý není opilec, brání daviscupový tým tenistu. Podle mluvčího pil kolu se solí

Roman Jebavý s Adamem Pavláskem během sobotní čtyřhry. Roman Jebavý s Adamem Pavláskem během sobotní čtyřhry. autor: ČTK
Pil tenista Roman Jebavý na lavičce při daviscupovém utkání alkohol? Tým se proti takové verzi ostře ohrazuje.

Praha - Nováček Roman Jebavý v žádném případě nepil během nedělního utkání baráže Davis Cupu v Nizozemsku alkohol. Tvrdí to zástupci českého týmu a ostře se ohrazují proti článkům některých tuzemských médií. 

"Je to sprosté," řekl serveru www.tenisovysvet.cz mluvčí Karel Tejkal.

Konec alibismu. Daviscupový tým spadl, kam měl. Noví hrdinové musí nejprve vyrůst Konec alibismu. Daviscupový tým spadl, kam měl. Noví hrdinové musí nejprve vyrůst Čtěte zde

Sedmadvacetiletého deblistu Jebavého zachytily během nědělního pátého duelu mezi domácím Thiemem de Bakkerem a Lukášem Rosolem kamery při tom, jak pije ze dvou různých lahví od coca-coly. Jebavý přitom se smíchem dával napít i kolegovi Adamu Pavláskovi, ten ale "záhadný drink" odmítl.

Nyní již stažené video na serveru youtube.com pak dávalo do souvislosti Jebavého popíjení s jeho proviněním proti pravidlům. Tenista totiž z lavičky nahlas poradil Rosolovi, aby pustil míček do autu.

"V daném videu nesouhlasí časová souslednost. Ano, Roman Jebavý se spontánně ozval, když letěl míč na zadní lajnu, a byl za to rozhodčím napomínán. Stalo se tak ale za stavu 2:2 v prvním setu. Navíc rozhodčí přišel přátelsky a bral to s úsměvem," prohlásil mluvčí. 

Daviscupový tým teď žádá omluvu od redakcí Tennis Areny a Lidových novin. "Mě jako tiskového mluvčího se na to nikdo nezeptal a tyto redakce si dovolí z Prahy od stolu na základě videa napsat, že Roman Jebavý popíjel alkohol. Bez jakékoli souvislosti z něj udělali opilce," dodal Tejkal.

Polibek z New Yorku, pláč i retro. Takové jsou nejhezčí fotky z US Open Polibek z  New Yorku, pláč i retro. Takové jsou nejhezčí fotky z US Open Prohlédněte zde

K verzi s míchaným alkoholem tedy nyní přibyla verze alternativní. Jebavý společně s jedním členem realizačního týmu prý ochutnával kolu se solí.

"Ti, kteří závodně sportují, dobře vědí, že se často míchá sladké se slaným. Kluci to ochutnávali a soutěžili mezi sebou. Navíc Roman Jebavý seděl na lavičce šest nebo sedm hodin. Kdyby byl opilý, choval by se jinak," uzavřel mluvčí.

reklama