reklama

Jihokorejskou senzaci zastavily puchýře. Čong vzdal Federerovi, ten je zápas od dalšího titulu

Čong-Hjon si nechává ošetřovat puchýře v semifinále Australian Open. Čong-Hjon si nechává ošetřovat puchýře v semifinále Australian Open. autor: Reuters
Roger Federer se ve finále Australian Open utká s Chorvatem Marinem Čiličem. Pokud obhájí titul, bude mít v držení už dvacet grandslamových trofejí.

Melbourne - Švýcarská legenda je po roce opět ve finále Australian Open. Federer v semifinále postoupil přes Čong-Hjona, který musel v závěru druhé sady za nepříznivého stavu 1:6, 2:5 vzdát.

Jihokorejského mladíka přemohla bolest způsobená puchýři na chodidlech, ve druhém dějství ztratil schopnost plnohodnotného pohybu a raději odstoupil.

"Dobře vím, co taková věc dokáže, bolí to strašně. Je mi Čonga líto, ale věřím, že jeho budoucnost je zářívá. Myslím, že rozhodně má na první světovou desítku, ale nechci ho dostávat pod tlak," řekl Federer v rozhovoru na kurtu s Jimem Courierem.

Šestatřicetiletý Federer vzal hned v úvodním gamu o 15 let mladšímu soupeři servis, což se mu do předčasného ukončení zápasu podařilo ještě třikrát. Sám naopak čelil jedinému brejkbolu, který hned ve druhé hře úvodního setu odvrátil. V Melbourne dosud neztratil ani set.

První Korejec v semifinále některého z grandslamů měl od začátku druhé sady viditelné problémy s pohybem. V jejím průběhu si kvůli puchýřům na noze vyžádal lékařské ošetření, a i když další game získal, hned v tom následujícím premiérový vzájemný duel se švýcarskou legendou po 63 minutách vzdal.

Se světovou šestkou Čiličem má Federer bilanci 8:1, zdolal jej mimo jiné i v loňském finále Wimbledonu. Čiliče čeká třetí grandslamové finále v kariéře, to první na US Open v roce 2014 vyhrál. Federer se ve finále grandslamu objeví už potřicáté. V Austrálii může vyhrát pošesté.

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 55 milionů australských dolarů):

Muži:

Dvouhra - semifinále:

Federer (2-Švýc.) - Čong Hjon (Korea) 6:1, 5:2 skreč.

Ženy:

Čtyřhra - finále:

Babosová, Mladenovicová (5-Maď./Fr.) - Makarovová, Vesninová (2-Rus.) 6:4, 6:3.

Smíšená čtyřhra:

Semifinále:

Dabrowská, Pavič (8-Chorv.) - Makarovová, Soares (3-Rus./Braz.) 6:1, 6:4, Babosová, Bopanna (5-Maď./Indie) - Martínezová, Demoliner (Šp./Braz.) 7:5, 5:7, 10:6.

Junioři:

Čtyřhra - finále:

Gaston, Tabur (7-Fr.) - Molleker, Squire (Něm.) 6:2, 6:2.

reklama