reklama

Jsem ráda, že vůbec chodím, říká Kvitová. V Madridu vystrašila fanoušky a nenašla sílu slavit

Petra Kvitová během extrémně náročného finále v Madridu. Petra Kvitová během extrémně náročného finále v Madridu. autor: Reuters
Petra Kvitová za svou utěšenou jízdu turnajem v Madridu zaplatila fyzickým i emočním vyčerpáním. Navíc je zraněná.

Madrid - Jedenáct zápasů během dvanácti dnů. A všechny vítězné. Česká tenistka Petra Kvitová exceluje.

Poté, co ovládla dva turnaje v řadě, ovšem nezbytně potřebuje nabrat nové síly. Na kurt se tak vrátí až za čtrnáct dní v Paříži, v prvním kole grandslamového French Open, na kterém bude z logiky věci platit za jednu z největších favoritek.

"Tělo nutně potřebuje pár dní volna," vysvětlila Kvitová českým novinářům, proč se odhlásila z poslední velké generálky před Roland Garros, z tradičního podniku v Římě.

Už během epické, bez šesti minut tříhodinové finálové bitvy s Nizozemkou Kiki Bertensovou bylo zřejmé, že česká tenistka trpí. "Zkolabuju," vystrašila české fanoušky během rozhovoru s koučem Jiřím Vaňkem na začátku třetí sady.

To se nakonec nestalo. Kvitová se zázračně vzpamatovala a zlomila odpor výtečně hrající soupeřky. "Sáhla jsem si na dno," přiznala.

Z posledních sil dokonala antukovou jízdu, která jí vynesla třetí a čtvrtý letošní titul, stejně jako postup na osmé místo světového žebříčku. Po zápase ani neměla sílu na plnohodnotnou radost.

"Únava je strašně velká. Jak fyzická, tak emoční. Ta fyzická převládá, protože jsem ráda, že chodím," uvedla hráčka, jež madridský turnaj ovládla už potřetí v kariéře. Žádná velká regenerace se nekonala ani noc po finále.

"Nemohla jsem usnout, jak jsem byla fyzicky vyčerpaná. Ulehla jsem hodně pozdě a stejně jsem toho moc nenaspala," svěřila se Kvitová.

Žádné oslavy nepřipadaly v úvahu. Češka si prožila komorní soukromou euforii. "Byla to hlavně úleva, že už je konec. A takový hrozně hezký vnitřní pocit, že jsem to dokázala. Ten je nade vše," přiblížila tenisová šampionka.

Kvitová překvapila skvělou fyzickou připravenosti. "Strašně si cením toho, jak jsem tu porci zápasů zvládla. Ty hráčky, které jsem v Madridu potkala, byly všechny kvalitní a každá z nich mi dělala nějakou potíž," prohlásila.

Kvitová si po triumfu v Madridu polepšila na osmé místo žebříčku, mužům znovu kraluje Federer Kvitová si po triumfu v Madridu polepšila na osmé místo žebříčku, mužům znovu kraluje Federer Čtěte zde

Šťastná byla už z toho, když po emotivním pražském triumfu zvládla vstup do dalšího turnaje. A jak! V prvním madridském kole rozstřílela nepříjemnou Ukrajinku Lesju Curenkovou 6:1, 6:2.

"První kolo je vždy ošemetné a já ho potřebovala zvládnout, abych sehrála nějaké zápasy. To se povedlo. Pak už jsem šla zápas od zápasu. Na titul jsem rozhodně nemyslela, nejde moc koukat dopředu, to nikdy není dobré," vysvětlila Kvitová svůj přístup.

Dramatický vzrůst pozornosti a zájmu o její fantastické výkony ji nechal chladným. "Moc nechodím na internet, média jdou teď trochu mimo mě, takže ani netuším, jak se to komentovalo," řekla světová osmička.

Římské dobrodružství držitelky čtyřiadvaceti trofejí z turnajů WTA nezhatilo jen vyčerpání, ale i zranění, se kterým Kvitová v Madridu bojovala. V posledních dvou utkáních hrála se zatejpovaným stehnem.

"Během turnaje jsem si namohla sval na pravé noze. Hrála jsem pod prášky, ale nějak se to zvládlo," usmála se Kvitová s vidinou vysněného a hlavně zaslouženého odpočinku.

Příznaky totálního vyčerpání i vítězný úsměv. Kvitová na hranici možností vydřela druhý titul v řadě Příznaky totálního vyčerpání i vítězný úsměv. Kvitová na hranici možností vydřela druhý titul v řadě Prohlédněte zde
reklama