reklama

Muchová je ve finále Prague Open, Strýcová schytala výprask

Karolína Muchová bravurně zvládla semifinále Prague Open. Karolína Muchová bravurně zvládla semifinále Prague Open. autor: ČTK
Tenistka Barbora Strýcová nenapodobila Karolínu Muchovou a na turnaji WTA Praze na české finále nedojde. Strýcová na antuce ve Stromovce prohrála v druhém semifinále se švýcarskou kvalifikantkou Jil Teichmannovou hladce 3:6 a 0:6.

Dvaadvacetiletá Muchová porazila na antuce ve Stromovce Bernardu Peraovou z USA 6:2, 7:5 a poprvé si na okruhu WTA zahraje o titul. Soupeřkou olomoucké rodačky, hrající turnaj díky divoké kartě, bude švýcarská kvalifikantka Jil Teichmannová, která si se Strýcovou poradila hladce 6:3 a 6:0.

Divoká karta po Šafářové nabývá na váze. Muchová se v Praze těší na životní finále Divoká karta po Šafářové nabývá na váze. Muchová se v Praze těší na životní finále Čtěte zde

V případě zisku titulu Muchová v Praze naváže na tři předchozí domácí šampionky. Loni kralovala Petra Kvitová, v roce 2016 uspěla Lucie Šafářová a v roce 2015 Karolína Plíšková. Jen předloni se na Spartě neradovala z vavřínu Češka, tehdy Němka Mona Barthelová porazila ve finále Kristýnu Plíškovou.

Nedávná úspěšná fedcupová debutantka Muchová zvládla v chladu výborně první set. I za pomoci zkracování hry za síť rychle vedla 3:0 a 5:1. Sice pak ztratila servis, ale potom potřetí vzala Američance podání a za půl hodiny měla set.

Ve druhé sadě Muchová prohrávala 1:3. Dokázala ale ve vyrovnaných gamech otočit na 4:3 a ve dvanácté hře při podání Američanky duel ukončila čistou hrou.

"Jsem strašně ráda, finále je super," řekla Muchová na kurtu poté, co si vyslechla skandování "Kája! Kája!". "Každý den je pecka, jak nás diváci povzbuzují," dodala.

Karolína Muchová ve svém prvním WTA finále!!! 🇨🇿💪

Zveřejnil(a) J&T Banka Prague Open dne 03. May 2019

Muchová získala na nižším okruhu ITF dva tituly ve dvouhře. Mezi elitou o sobě dala vědět loni postupem do třetího kola US Open. Účastí v pražském finále si zajistila premiérový posun do první světové stovky žebříčku.

Strýcová toužila po prvním finále dvouhry na WTA po dvou letech, ale s hrou levoruké 146. hráčky světa Teichmannové se nedokázala vypořádat. Měla problém s liftovanými údery soupeřky. "Vydrž dva tři údery. Je jasný, že bude každá výměna bolet," řekl Strýcové kouč David Kotyza, ale jeho svěřenkyně neuspěla.

Strýcová nevyužila ani jeden ze čtyř brejkbolů, které si vypracovala, a sama přišla o podání čtyřikrát. Od stavu 3:5 prohrála sedm her v řadě.

"Nezamrzla jsem," odvětila Strýcová na otázku, zda se v chladných podmínkách necítila hůře. Soupeřku pochválila. "Hrála na mě skvělej tenis, hrozně chytře. Na všechno měla odpověď. Ať jsem zahrála cokoli, vždycky to přišlo zpátky."

Antukovou sezonu rozjela ale Strýcová na výbornou. Do semifinále se dostala v Praze i před týdnem v Istanbulu. "Jsem moc ráda, že to takhle začalo, že mám za sebou tolik zápasů. Čím víc zápasů bude, tím lépe," řekla. Prohra s Teichmannovou ji ale hodně mrzela. "Dlouho jsem nebyla takhle smutná," hlesla.

Sobotní program závěrečného dne turnaje začne v 10:30 rozlučkou s Lucií Šafářovou, finálový zápas by měl odstartovat v 11:00.

Peschkeová třetí pražský titul nezískala

Tenistka Květa Peschkeová potřetí v řadě čtyřhru na turnaji WTA v Praze nevyhrála. S Američankou českého původu Nicole Melicharovou, s kterou obhajovaly titul, dnes ve finále podlehly slovensko-ruské dvojici Viktória Kužmová, Anna Kalinská po setech 6:4, 5:7 a 7:10 v super tie-breaku.

Třiačtyřicetiletá Peschkeová ovládla J&T Banka Prague Open loni s Melicharovou a předloni s Němkou Annou-Lenou Grönefeldovou.

"Snažily jsme se, chtěly jsme to dotáhnout do vítězného konce, ale co se dá dělat. Dopadlo to jinak a musíme jet dál," řekla Peschkeová. "Padalo jim to tam a občas měly trošku štěstí, ale hrály dobře," pochválila Melicharová soupeřky.

Peschkeová s Melicharovou získaly první set, ale ve druhém jen dotahovaly. Srovnaly sice na 5:5, ale vzápětí prohrály další dvě hry. "Vycházely jim prohozy, to bylo nepříjemné. Dobře servírovaly a byly solidní odzadu," řekla Peschkeová.

V super tie-breaku ještě vedly 4:3, ale pak prohrály šest míčů v řadě. "To je dost. Trošku se nám to vymklo z rukou," uvedla Peschkeová. Od stavu 4:9 zvládly odvrátit tři mečboly, jeden se štěstím díky "prasátku", ale při čtvrtém chybovaly.

Čtyřhra ve Stromovce nemá poprvé domácí vítězku. V roce 2016 uspěly Andrea Hlaváčková s Margaritou Gasparjanovou z Ruska a po povýšení turnaje z nižšího okruhu ITF na WTA v roce 2015 Kateřina Siniaková se Švýcarkou Belindou Bencicovou.

Wimbledonská vítězka z roku 2011 Peschkeová tvoří s Melicharovou pár od loňské sezony a dosud spolu slavily tři vavříny. Letos na úvod sezony vyhrály v Brisbane.

Peschkeová je s 32 deblovými tituly čtvrtou nejúspěšnější českou tenistkou historie. Před ní jsou jen legendy Martina Navrátilová (177), Jana Novotná (76) a Helena Suková (69). "Vím to, ale hraju z turnaje na turnaj a za každou výhru jsem ráda. Je jedno, jestli je první nebo třicátý čtvrtý titul," řekla Peschkeová.

Na okruhu WTA je Peschkeová ve 43 letech nejstarší hráčkou ve stovce žebříčku čtyřhry. Jak dlouho ještě plánuje hrát, neprozradila. "Jsem docela ve fyzický pohodě a jak se říká, nechám to koňovi," usmála se.

Plíškovou už netrénuje Stubbsová. Českou tenistku povede na plný úvazek Martínezová Plíškovou už netrénuje Stubbsová. Českou tenistku povede na plný úvazek Martínezová Čtěte zde

Peschkeová s Melicharovou získaly první set, ale ve druhém jen dotahovaly. Srovnaly sice na 5:5, ale vzápětí prohrály další dvě hry. V super tie-breaku ještě vedly 4:3, ale pak prohrály šest míčů v řadě. Od stavu 4:9 zvládly odvrátit tři mečboly, jeden se štěstím díky "prasátku", ale při čtvrtém chybovaly.

Čtyřhra ve Stromovce nemá poprvé domácí vítězku. V roce 2016 uspěly Andrea Hlaváčková s Margaritou Gasparjanovou z Ruska a po povýšení turnaje z nižšího okruhu ITF na WTA v roce 2015 Kateřina Siniaková se Švýcarkou Belindou Bencicovou.

Wimbledonská vítězka z roku 2011 Peschkeová tvoří s Melicharovou pár od loňské sezony a dosud spolu slavily tři vavříny. Letos na úvod sezony vyhrály v Brisbane.

Peschkeová je s 32 deblovými tituly čtvrtou nejúspěšnější českou tenistkou historie. Před ní jsou jen legendy Martina Navrátilová (177), Jana Novotná (76) a Helena Suková (69

Tenisový turnaj žen J&T Banka Prague Open (antuka, dotace 250 tisíc dolarů):

Dvouhra - semifinále: Muchová (ČR) - Peraová (USA) 6:2, 7:5, Teichmannová (Švýc.) - Strýcová (9-ČR) 6:3, 6:0.

Čtyřhra - finále: Kalinská, Kužmová (Rus./SR) - Melicharová, Peschkeová (1-USA/ČR) 4:6, 7:5, 10:7.

reklama