reklama

"Těším se na zážitky z Mexika." Plíšková je druhou Českou na Turnaji mistryň

Karolína Plíšková. Karolína Plíšková. autor: Reuters
Karolína Plíšková si jako druhá česká tenistka zajistila účast na letošním Turnaji mistryň. Na prestižní akci pro osmičku nejlepších hráček sezony se už dříve kvalifikovala Barbora Krejčíková, start v Guadalajaře mají jistý i světová jednička Ashleigh Bartyová a dvojka Aryna Sabalenková.

Světová trojka Plíšková na Turnaj mistryň postoupila popáté v řadě, při posledních třech účastech v letech 2017 až 2019 vždy prošla do semifinále. Z aktivních hráček má na kontě více startů jen čtveřice Serena Williamsová (9), Kim Clijstersová a Petra Kvitová (7) a Světlana Kuzněcovová (6).

Parní mašina, co se nezastaví. Martincová udivuje svět buldočím zápalem i tetováním Parní mašina, co se nezastaví. Martincová udivuje svět buldočím zápalem i tetováním Čtěte zde

Česká tenistka, jež má letos na kontě nejvíc es ze všech hráček na okruhu WTA, si v sezoně zahrála třikrát ve finále na třech různých površích. O titul zabojovala na antuce Římě, na trávě ve Wimbledonu a na tvrdém povrchu v Montrealu, ani jednou ale neuspěla.

"Hrát na Turnaji mistryň znamená, že jste jednou z nejlepších v sezoně, a to je vždycky mým cílem. Těším se na start i na zážitky z Guadalajary," uvedla pro WTA Plíšková, jež se při svém debutu na Turnaji mistryň v roce 2016 kvalifikovala ve dvouhře i čtyřhře.

Letos na ni naváže Krejčíková, která má vedle premiérového startu ve dvouhře pro Turnaj mistryň jisté místo i ve čtyřhře společně s Kateřinou Siniakovou. Spolu s českou dvojicí se zatím do deblového turnaje kvalifikoval už jen japonský pár Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová.

reklama