reklama

Plíšková končí na raketě famózní Garciaové. Nejsem robot, hájila se po zápase

Podívejte se na klíčové momenty utkání mezi Karolínou Plíškovou a Caroline Garciaovou. Reuters |  01:28
Turnajová jednička Karolína Plíšková vypadla na grandslamovém US Open už ve druhém kole. Česká tenistka nestačila na Caroline Garciaovou a s Francouzkou prohrála v New Yorku 1:6 a 6:7.

Na grandslamu Plíšková takhle brzy skončila naposledy před třemi lety, kdy nepřešla přes druhé kolo na londýnské trávě ve Wimbledonu.

Nehroutím se, tvrdí po nečekaném vyřazení Plíšková. Lituje jen jediného míčku Nehroutím se, tvrdí po nečekaném vyřazení Plíšková. Lituje jen jediného míčku Čtěte zde

"Set a půl hrála skvěle, super agresivně. Nemohla jsem do toho tolik chodit. Měla jsem pocit, že nestíhám. Nehrála jsem úplně špatně, ale ani dobře. Nejsem robot a nemůžu hrát každý zápas dokonale," řekla Plíšková po utkání.

Soupeřka Plíškovou zaskočila. Bývalá světová čtyřka Garciaová byla agresivnější, přesnější, odvážnější a lépe returnovala. Za 23 minut Češka prohrávala 0:5, v první sadě získala jen game a na vítězné údery prohrála jasně 1:15.

I druhý set začala Plíšková ztrátou servisu. Nemohla se opřít o první podání, do jejího druhého servisu se Garciaová razantně opírala a bodovala. Po prohozu ve druhé hře druhého setu rozbila Plíšková raketu o zem a dostala varování.

Podařilo se jí trošku nažhavit. Začala lépe podávat a od stavu 3:4 a 0:15 získala deset míčů v řadě. Otočila na 5:4 a měla při podání Garciaové dva setboly, ale jeden return poslala do autu a při druhém zahrála soupeřka dobře. "Při tom prvním jsem se do toho rozhodla jít, ale forhend jsem netrefila. Mohla jsem jí nechat víc hrát a ne to chvít urvat. Tenhle jedinej balon bych asi změnila," řekla Plíšková.

V tie-breaku znovu dominovala aktivnější Garciaová. Plíšková od stavu 2:2 ztratila pět míčů v řadě. Při mečbolu chybovala z bekhendu. 

Teprve potřetí v historii. Tak nasazená jednička Plíšková vypadla z US Open Teprve potřetí v historii. Tak nasazená jednička Plíšková vypadla z US Open Prohlédněte zde

Podruhé hrála Plíšková na grandslamu v roli jedničky a znovu na US Open. "S tím neměla prohra nic společného. Tlak jsem proto žádný necítila," konstatovala. Před třemi lety vypadla jako nejvýše nasazená ve čtvrtfinále.

Nasazená jednička dohrála na US Open ve 2. kole naposledy před 12 lety. Srbka Ana Ivanovičová tehdy prohrála s jinou Francouzkou Julií Coinovou.

Triumfy vezou z New Yorku Ósakaová a poprvé Thiem. Projděte si program US Open Triumfy vezou z New Yorku Ósakaová a poprvé Thiem. Projděte si program US Open Prohlédněte zde
reklama