reklama

Každý rok přijde s něčím novým, obává se Keysová Kvitové. Češka zvládla úvodní facku

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Reuters
Vstup do nového roku byl hodně vratký, okamžitě prohrála první set. Ale tahle facka českou tenistku Petru Kvitovou probrala natolik, že vyhrála suverénním způsobem následujících šest sad v řadě a na turnaji v Brisbane je už v semifinále.

Dělala chyby, nefungoval jí servis a ani celkový dojem ze hry devětadvacetileté české tenistky nebyl v prvním zápase sezony 2020 zrovna snový. Proti Anastasiji Pavljučenkovové se ale dokázala neuvěřitelně zvednout a od té doby poráží jednu soupeřku za druhou.

"Myslím, že od toho ztraceného setu se cítím jistá v úderech od základní čáry i v servisu, to jsou nejzásadnější rozdíly od té doby," pochvalovala si Kvitová po postupu do semifinále. 

Začátek sezony tedy zachytila podobně jako loni v lednu, kdy zakončila australskou šňůru finálovým duelem na Australian Open.

"Ale víte, jak to se mnou je, pořád nahoru dolů. Teď v Brisbane jsem nahoře, jenže kdo ví, jak to bude dál," culila se česká hráčka.

Teď je hlavně ráda, že ji nelimituje zdraví podobně jako zraněná levá ruka loni . "Konec sezony to hodně ovlivnilo, nemohla jsem pořádně trénovat, cítila jsem to i v zápasech. Teď je super, že zatím mé tělo drží pohromadě," dodala.

Podnik v Brisbane vyhrála v roce 2011 a zahájila životní sezonu okořeněnou wimbledonským titulem a výhrou na Turnaji mistryň. Dokonce na turnaji zahlédla i svou tehdejší fotku, kde s úsměvem, který zdobí rovnátka, drží trofej.

"Už vypadám trochu jinak, že? Dobře si na to vzpomínám, bylo to mé první velké vítězství v kariéře, a odstartovala se tak úžasná sezona," uvedla.

Klidně může po devíti letech triumf zopakovat, ale ještě před tím ji v semifinále čeká těžká překážka v podobě Američanky Madison Keysové.

"Madison hraje neuvěřitelný tenis, hrozí z bekhendu, z forhendu. Budu se soustředit na svou hru a počkám si na šance podobně jako ve čtvrtfinále," naznačila recept na soupeřku Kvitová.

Obě hráčky se dobře znají, vzájemná bilance se zastavila na skóre 3:3 na zápasy. Proto také Keysová na adresu Češky nešetřila superlativy.

"Petra je prostě Petra. Přijde mi, že každý rok vyrukuje s něčím novým, lepším ve své hře a je zase o něco těžší ji porazit," nechala se slyšet 13. hráčka světa. 

reklama