reklama

Kdy jindy než teď. Plíšková stojí před zlomovým momentem kariéry, chybí jedna výhra

Karolína Plíšková. Karolína Plíšková. autor: Reuters
Ve dvouhře na grandslamovém US Open už zůstali ve hře jen dva čeští zástupci. Konkrétně tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Druhá jmenovaná stojí před klíčovou výzvou. Dojde poprvé v kariéře do osmifinále grandslamu?

New York - Nechce o tom příliš mluvit, ale je jasné, že v hlavě Karolínu Plíškovou táhlá grandslamová peripetie musí tížit. Momentální česká jednička na turnajích velké čtyřky dosud nikdy nedošla do osmifinále.

Šestnácka nejlepších jí je zapovězená, což je u hráček první světové dvacítky nevídaná věc. Na sedmnácti grandslamech za sebou Plíšková ani jednou neuspěla.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Loun dobře ví, že tentokrát má dobře našlápnuto, aby nepříjemné prokletí zrušila. Kdy jindy než tady v New Yorku, kdy jindy než právě teď, chtělo by se říci.

Plíšková stojí před zlomovým momentem kariéry. První dvě kola US Open ovládla s velkým přehledem a v součtu s předchozím vítězným turnajem v Cincinnati drží sérii sedmi vítězství za sebou.

Proti bude Ruska Pavljučenkovová

Americké betony jí evidentně sedí. I ve třetím kole bude světová jedenáctka favoritkou, ale nikterak výraznou. Proti jejímu průniku do osmifinále bude nebezpečná Ruska Anastasie Pavljučenkovová, v tuto chvíli osmnáctá hráčka rankingu WTA.

Kvitová zavedla novou tradici: v New Yorku netrénuje. K výhrám jí pomáhá relax a nákupy Kvitová zavedla novou tradici: v New Yorku netrénuje. K výhrám jí pomáhá relax a nákupy Čtěte zde

Optimismu však fanoušci mohou nasát požehnaně při pohledu na bilanci vzájemných zápasů. V té vede česká tenistka 3:0, přičemž Rusce dosud v kariéře nenechala ani jediný set. Letos na začátku roku v australském Sydney Plíšková soupeřku deklasovala poměrem 6:3, 6:0.

"Konkrétní cíle si raději nedávám. Věřím, že budu dobře připravena i na další duel. Prostě chci jít zápas od zápasu," snažila se Češka sama ze sebe setřást logický tlak.

Plíšková je se svým tenisem spokojená

Ve čtvrtečním utkání druhého kola Plíšková zlomila odpor neznámé Paraguayky Montserrat Gonzálezové. A zhluboka si oddechla, nevěděla totiž, co od soupeřky čekat. 

Kontaová vyděsila kolapsem, třásla se a nemohla dýchat. Místo skreče ale přišel postup Kontaová vyděsila kolapsem, třásla se a nemohla dýchat. Místo skreče ale přišel postup Čtěte zde

"Je to pro mě velká výhra, jdu do třetího kola US Open. Jsem ráda, že tomu tak je. Tento zápas pro mě nebyl jednoduchý, protože jsem soupeřku nikdy dříve neviděla hrát, ale nakonec to dopadlo dobře," svěřovala se česká hráčka, v letošní sezoně jasně vedoucí žena ve statistice nastřílených es.

Před dvěma týdny získala v Cincinnati dosud nejcennější titul kariéry a sebevědomí si zatím přenesla i do legendárního areálu ve Flushing Meadows.

"Po vyhraném turnaji se hraje líp. Jsem spokojená se svým tenisem. Myslím, že to nebylo tak, že by soupeřky všechno vyházely, ale i já jsem hrála dobře," uvedla Plíšková. 

reklama