reklama

"Kdyby měla kapku slušnosti, ukončí kariéru." Šéf turnaje se opřel do Sereny

Serena Williamsová na US Open 2020 Serena Williamsová na US Open 2020 autor: Reuters
Její budoucnost bude jedním z velkých témat nové tenisové sezony. Američanka Serena Williamsová oslaví v září už čtyřicátiny, přesto stále hraje a pomýšlí na zisk rekordního 24. grandslamu. Bývalému rumunskému tenistovi Ionu Tiriacovi je někdejší světová jednička zřejmě trnem v oku.

Loni toho tenistka v pandemií okleštěné sezoně moc nestihla. Odehrála všehovšudy šest turnajů, z toho ale jeden v Aucklandu vyhrála a na US Open dokráčela do semifinále. Rok zakončila jako 11. hráčka světa, která je stále schopná porazit kohokoli.

Dvanáct let bez tenisu. Slovenka dostala dlouhý distanc za ovlivňování výsledků Dvanáct let bez tenisu. Slovenka dostala dlouhý distanc za ovlivňování výsledků Čtěte zde

Ion Tiriac to ale vidí jinak. "V tomhle věku a s takovou váhou už se nepohybuje tak lehce jako před patnácti lety," rýpl si bývalý rumunský tenista do devětatřicetileté hvězdy v rozhovoru pro stanici TVR.

Tiriac je momentálně ředitelem antukového podniku v Madridu a od novinářů dostal otázku na budoucnost hráčky, která je společně se sestrou Venus nejstarší tenistkou na okruhu. 

"Serena byla senzační, ale když zvážíme všechny okolnosti, kdyby měla alespoň kapku slušnosti, odešla by už do sportovního důchodu," nechal se slyšet třetí nejbohatší Rumun současnosti.

Výroky jednaosmdesátileté legendy se rázem staly hitem internetu i sociálních sítí. Sama tenistka je sice ignorovala, ale s reakcí přispěchal její manžel Alexis Ohanian. "S jistotou jde říct, že nikoho nezajímá, co si myslí Ion Tiriac," napsal na Twitter.

Naráží tak na to, že to není poprvé, co se známý miliardář do mladší ze sester Williamsových navezl. Na její tělesné dispozice měl narážky už před dvěma lety, kdy se Serena vracela z mateřské. 

Krotil divokou Kurnikovovou, Grafovou dostal na vrchol. Složil slaví pětašedesátiny Krotil divokou Kurnikovovou, Grafovou dostal na vrchol. Složil slaví pětašedesátiny Prohlédněte zde

"Se vší úctou k ní, je jí 36 a váží asi 90 kilo, na to nechci koukat, chtěl bych sledovat spíš tenistky, jako byla Steffi Grafová," zaútočil tehdy na postavu Američanky Tiriac.

Williamsová si pak nebrala servítky. "Věřte, že si s ním o tom promluvím. Jeho výroky jsou ignorantské a sexistické," uvedla.

Tak či tak je jasné, že přání někdejšího osmého hráče světa se jen tak nesplní. Americká hráčka počítá s tím, že sezonu 2021 zahájí nejpozději v únoru na posunutém Australian Open.

Čtyři nechutné reakce tenisové legendy Ilie Nastaseho:

Grandslamový šampión ze 70. let a nehrající kapitán Rumunek Ilie Nastase urážel britské soupeřky, Serenu Williamsovou a nakonec i novinářku. Asociated Press |  01:17
reklama