reklama

Když dokážeš vytočit Nadala, tvůj talent je k ničemu. Kyrgios opět září i provokuje

Podívejte se na dramatický závěr zápasu mezi Kyrgiosem a Nadalem. www.youtube.com
Australský tenista v mexickém Acapulcu vyřadil dva velké šampiony v řadě. V úžasných třísetových bitvách přehrál Rafaela Nadala i Stana Wawrinku. Jak už to tak ale u Kyrgiose bývá, ruku v ruce se skvělými výkony přichází kontroverze.

Momentálně až 72. hráč světového žebříčku v osmifinálovém superdramatu odvrátil tři Nadalovy mečboly, aby se nakonec radoval z překvapivého vítězství. Jeho následná oslava velkého triumfu rozhodně nebyla decentní.

Kyrgios šílel a nebylo příliš s podivem, že se od současné světové dvojky a jedné z největších legend celé tenisové historie dočkal velmi vlažného podání ruky. 

Australan poté ještě provokativně obcházel kurt a prstem si roloval uši, aby lépe slyšel reakce rozvášněného davu. Z publika se v té chvíli ozýval nejen zasloužený aplaus oceňující nevšední tenisové představení, ale především pískot a bučení naznačující, že se brzy již čtyřiadvacetiletý Kyrgios pověsti zlobivého dítěte tenisu jen tak snadno nezbaví. 

Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz Nadal pak na tiskové konferenci potvrdil, že si Kyrgiosovu show obsahující mimo jiné podání spodem příliš neužil.

"Víte, Nick je velmi talentovaný. O tom nemůže nikdo pochybovat. Může vyhrávat grandslamy a být na vrcholu žebříčku. Ale v tuhle chvíli prostě existuje důvod, proč je tam, kde je," prohlásil Španěl.

A hned své tvrzení konkretizoval. "Měl by ukázat více respektu. Nechová respekt k publiku, soupeři a vlastně ani k sobě samému," dodal dvaatřicetiletý tenista.

Kyrgiosovi samozřejmě kritika neunikla a rozhodl se na ni reagovat. Zvolil nejprve obranu a poté útok. "Jsem jiný než Rafa. On je daleko více soustředěný, já to mám jinak. Tenis je pro mě hlavně velká zábava. Rafa nezná cestu, kterou jsem si prošel, vůbec nic o mně neví. Nebudu to poslouchat," hlásal australský hráč sebevědomě.

A dokonce si dovolil pustit se do Nadala kvůli již tradičnímu tématu - nedodržování časového limitu mezi výměnami. Zatímco Kyrgios patří k nejrychlejším hráčům na okruhu co se přípravy na výměnu týče, Nadal naopak plně využívá pětadvacetivteřinový limit. 

"Je mezi body velmi pomalý. Ale když podávám já, měl by se držet mé rychlosti. Tak je to v pravidlech. Jenže Rafa je vždycky pánem času," rýpl si Kyrgios.

O den později Australan po setech 7:5, 6:7, 6:4 přetlačil i trojnásobného vítěze grandslamu Stana Wawrinku a v Mexiku prošel do semifinále. Po bezmála devíti měsících vyhrál více než dva zápasy po sobě a znovu připomněl, jak obrovské množství talentu se v něm skrývá. Za vše hovoří fakt, že s Nadalem i Wawrinkou vyrovnal statistiku vzájemných duelů na 3:3.

I na svých vlastních sociálních sítích ovšem Kyrgios schytal za své chování k Nadalovi ostrou kritiku. 

"Tenis není basketbal. Tvé místo v historii bude určeno jen tím, jak ses choval k legendě. Když dokážeš vytočit Nadala, nejsi pravý šampion. Vyhraješ jen tak, když tě Nadal po porážce obejme, jako to dělá s mnoha hráči, které respektuje," napsal mu pod příspěvek na Instagramu jeden z fanoušků, za což obdržel stovky souhlasných lajků.

Další fanynka pokračovala: "Sorry, ale nemám k tobě žádný respekt. Od Rafy by ses měl učit, jak být pokorný. Jinak je tvůj talent k ničemu."

Kyrgios v příspěvku mimo jiné napsal: "Vždycky cítím krev, když hraju s tímhle týpkem," přičemž použil poměrně nejednoznačné anglické slovo "dude". Označit jím Rafaela Nadala, to byla pro řadu fanoušků příliš silná káva. "Skvělé vítězství Nicku. Ale mohl bys napsat Rafa místo ,this dude´. Protože se od něj máš co učit," zněla jedna z reakcí. 

"Ten ,dude´ měl ve tvém věku už sedm grandslamových titulů," poškádlila Kyrgiose další.

Nadvláda trvá. Kvitová vévodí sezoně, z bitvy Češek může vzejít nová královna Nadvláda trvá. Kvitová vévodí sezoně, z bitvy Češek může vzejít nová královna Prohlédněte zde

Rodák z Canberry a bývalý třináctý hráč žebříčku má ale v tuto chvíli jiné starosti. Po tři čtvrtě roce bude hrát semifinále, v němž bude jeho soupeřem Američan John Isner.

Tenisový turnaj mužů a žen v Acapulcu (tvrdý povrch):

Muži (dotace 1,931.110 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

A. Zverev (2-Něm.) - De Minaur (Austr.) 6:4, 6:4, Isner (3-USA) - Millman (8-Austr.) 7:6 (7:2), 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), Norrie (Brit.) - McDonald (USA) 6:3, 6:2, Kyrgios (Austr.) - Wawrinka (Švýc.) 7:5, 6:7 (3:7), 6:4.

Ženy (dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Vekičová (3-Chorv.) - Kontaová (8-Brit.) 6:3, 7:5, Keninová (5-USA) - Azarenková (Běl.) 6:4, 4:6, 7:5, Andreescuová (Kan.) - Čeng Saj-saj (7-Čína) 7:6 (7:3), 6:1, Wang Ja-fan (Čína) - Haddadová Maiaová (Braz.) 6:3, 6:4.

reklama