reklama

Když sir ztratí nervy. Sklapni, děláš to pořád, seřval Murray v Šanghaji Fogniniho

Andy Murray po porážce s Fabiem Fogninim. Andy Murray po porážce s Fabiem Fogninim. autor: ČTK
Muž s kovovou kyčlí už zase ohrožuje ty nejlepší tenisty planety. Návrat Andyho Murrayho na kurty probíhá stále zajímavěji. V Šanghaji někdejší světová jednička sahala po vítězství nad dvanáctým hráčem světa Fabiem Fogninim z Itálie.

Britský tenista ve druhém kole turnaje nejvyšší jakosti Masters 1000 dvakrát podával na vítězství, nakonec ale po dramatickém průběhu padl.

Více než o výsledku 6:7, 6:2, 6:7 se ale mluví o hádce obou tenisových hvězd, která se odehrála během vypjatého finiše tři hodiny a jedenáct minut trvající bitvy.

Poté, co v jedenácté hře třetího setu Murray pyšnící se titulem sir znovu sebral italskému hráči servis, zastavil se u něj během výměny stran a vyčetl mu konkrétní situaci.

Fognini totiž podle něj těsně před jedním z úderů soupeře hlasitě vykřikl, ve snaze Brita rozhodit.

"Tohle děláš pořád, je jedno proti komu hraješ, děláš to každému," rozčiloval se dvaatřicetiletý rodák ze skotského Glasgow.

Situaci se pak snažil vysvětlit umpirovému rozhodčímu Fergusovi Murphymu a když do rozhovoru zasáhl i Fognini, dvojnásobný wimbledonský vítěz jej nevybíravě okřikl: "Sklapni!", načež pokračoval v rozmluvě se sudím. "On schválně zakřičel a pak mi ještě řekl, ať se na něj nedívám," popisoval.

Rozhodčí Murrayho uklidňoval a Fogninimu pak domluvil. Rozhozený Brit vzápětí nedokázal podruhé za sebou dopodávat duel do vítězného konce a poté nezvládl rozhodující tie-break. Podání rukou u sítě pak rozhodně nepřekypovalo vřelostí.

Murray - první tenista, který do dvouhry nastoupil s kovovou kyčelní náhradou - nicméně stále výrazněji ukazuje, že je i nadále schopen měřit se s nejlepšími tenisty světa. V žebříčku už se po Šanghaji posune na dohled elitní dvoustovky.

Trojnásobný grandslamový šampion zároveň oznámil, že se vrátí i na turnaje velké čtyřky. Na Australian Open využije chráněného žebříčku. Vrátí se tak na místo, kde se letos v lednu v slzách prakticky loučil s kariérou.

reklama