reklama

Kilnarová zazářila v Řecku a je na maximu. Osmnáctiletá tenistka stíhá Vondroušovou a Bouzkovou

Český tenisový poklad. Kráska Kilnarová září na kurtech i na Instagramu Podívejte se na fotogalerii osmnáctileté české tenistky Moniky Kilnarové. Foto: Instagram Monika Kilnarová
Monika Kilnarová po vynikající loňské sezoně, ve které zaznamenala 48 vítězství v 68 utkáních, znovu potvrzuje obrovský potenciál.

Praha - Vybojovala celkově už svůj třetí titul kategorie ITF s dotací do 15 tisíc dolarů. A v žebříčku vystoupala na své dosavadní maximum.

O Monice Kilnarové se už nějaký čas mluví a nejen ve spojitosti s tenisem. Mladičká Češka vzbuzuje pozornost odvážnými fotkami na Instagramu, nyní ale opět ukázala, že se s ní musí počítat i po čistě sportovní stránce. Kilnarová v řeckém Heraklionu zazářila a při cestě za trofejí neztratila ani jediný set.

V žebříčku je nyní už na 405. pozici, což z ní činí v současnosti třetí nejlepší českou teenagerku, po Markétě Vondroušové a Marii Bouzkové.

Řecká anabáze nejprve nevypadala nejrůžověji, na prvním heraklionském podniku totiž musela Kilnarová vzdát semifinále kvůli bolestem břicha. Rychle se ale dala dohromady a o pár dní později už ji nezastavilo nic. 

V pěti zápasech neztratila ani set a ve finále přehrála jasně 6:3, 6:3 zkušenou Lisu Sabinovou ze Švýcarska.

Kilnarová chytá skvělou formu. Na třech z posledních čtyřech turnajů nechyběla v semifinále. Na antuce zatím sehrála devět zápasů a prohrála pouze jednou, právě po skreči v Heraklionu.

"Zkušenosti nahrazuji přípravou taktiky na každou soupeřku. Hodně mi pomáhá bojovnost. Ta je tím, co mi pomáhá porážet ty zkušenější," svěřila mladá tenistka svůj recept v rozhovoru pro Tenisový svět.

Kilnarová po vynikající loňské sezoně, ve které zaznamenala 48 vítězství v 68 utkáních, znovu potvrzuje obrovský potenciál.

O něm už ostatně dobře vědí ve Spojených státech. Před časem s českou hráčkou uzavřela smlouvu věhlasná sportovní agentura IMG, díky čemuž může Kilnarová zdarma trénovat na Floridě ve slavné akademii Nicka Bollettieriho.

💀

Příspěvek sdílený Monica Kilnarová (@monicakilnarova),

reklama