reklama

Kolektivní slepota v Římě? Sakkariová prokazatelně lže: Otočila jsem se a dopad míčku neviděla

Naštvaná Plíšková po zápase rozmlátila raketu o vysokou soudcovskou židli Asociated Press |  01:31
Řecká tenistka Maria Sakkariová v Římě vybojovala jedno z nejslavnějších vítězství kariéry, které ale má výrazně hořkou příchuť.

Řím - Pořádně se lekla, když Karolína Plíšková neudržela nervy a začala raketou mlátit do stoličky, na níž seděla hlavní rozhodčí Marta Mrozinská. Pak už si ale mohla vychutnat výhru nad světovou pětkou.

Řecká tenistka Maria Sakkariová zažila v Římě bláznivý zápas s dramatickou tečkou.

A po něm musela odpovídat na zvídavé dotazy novinářů. Ti - stejně jako samotná Plíšková na kurtu i řada fanoušků na sociálních sítích - zapochybovali o tom, že Řekyně neviděla, kam míček po klíčové smeči české tenistky dopadl.

"Opravdu jsem ten míček neviděla, byla jsem přece úplně na druhé straně kurtu," líčila po utkání 42. hráčka světového žebříčku.

Neměla tak úplně pravdu. Po svém nepovedeném returnu a před inkriminovanou smečí soupeřky se přemístila do středu dvorce, odkud dopad tenisáku pozorně sledovala.

"Prostě jsem jenom slyšela, jak čárová zahlásila aut. Nevím, co k tomu víc dodat," dodala třiadvacetiletá tenistka.

Plíškovou litovala a uznala, že se jednalo zřejmě o rozhodující moment vyrovnaného závěru třetího setu.

"Je opravdu nešťastné, že se tohle stane v tak pěkném zápase hraném ve skvělé atmosféře. Karolína je fantastická soupeřka, a když jsem ji viděla u sítě, prostě jsem se otočila a říkala si: Má 190 centimetrů, tenhle úder prostě nemůže minout," pokračovala Sakkariová v líčení svého pohledu na incident.

Ani tady nemluvila pravdu. Ve skutečnosti se vůbec neotočila, naopak si ještě pár sekund prohlížela ze vzdálenosti několika metrů stopu míčku.

"V každém případě je to další důvod pro to, aby se i na antukové dvorce začaly instalovat technologie jestřábího oka," prohlásila řecká hráčka.

Během dlouhých minut protestů se Karolína Plíšková obrátila i na Sakkariovou a žádala po ní svědectví o tom, kam vlastně míček dopadl. Řekyně ale odmítla. Vybojovala brejkbol, který následně proměnila a v dalším gemu zápas dopodávala do vítězného konce.

Sakkariová byla po další cenné výhře samozřejmě spokojená. "Bylo to pro mě velké vítězství, velmi těžká soupeřka, skvělá hráčka, nemám slova na to, abych popsala jak skvělá je. Myslím si, že jsem zvolila dobrou taktiku, jak ji porazit," uvedla tenistka, která si v prvním kole poradila s Kiki Bertensovou, finalistkou z minulého turnaje v Madridu. O postup do čtvrtfinále si to řecká hráčka rozdá ve čtvrtek s Němkou Angelique Kerberovou.

Okradena v Římě. Tenisový svět se zastal Plíškové, emotivním výlevem ukázala, že není chladný robot Okradena v Římě. Tenisový svět se zastal Plíškové, emotivním výlevem ukázala, že není chladný robot Prohlédněte zde
reklama