reklama

Konec Halepové? Pro Plíškovou se nic nemění, potřebuje do finále. První překážkou je skromná Polka

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
Karolíně Plíškové v pondělním prvním kole US Open vypadla velká soupeřka o světový trůn Rumunka Simona Halepová. Pro Češku to ale nepředstavuje žádnou změnu. Aby si titul tenisové královny udržela, potřebuje projít minimálně do finále. První překážkou je Polka Magda Linetteová.

New York - V pátek byly hvězdy nad New Yorkem české světové jedničce nakloněny. Hned po losu totiž bylo jasné, že v pondělí může Karolíně Plíškové na US Open ubýt velká konkurentka v boji o tenisový trůn. A stalo se! Simona Halepová nestačila na držitelku divoké karty Rusku Marii Šarapovovou a na grandslamu končí. 

Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Program French Open: Vondroušová padla ve finále, Nadal opět kraloval Prohlédněte zde

Pro rodačku z Loun se ovšem absolutně nic nemění. Po odečtení bodů z loňska ztrácí momentálně Plíšková pořád 865 bodů a je v průběžném žebříčku až čtvrtá. Opratě povozu, který táhne za uvolněným postem královny, teď drží v ruce Garbiňe Muguruzaová, která už si proti Lepchenkové vybojovala postup do druhého kola a k přeskočení stále vedoucí Rumunky jí stačí získat dalších 105 bodů.

Češka se tak potřebuje znovu podívat minimálně do finále a ani to jí nemusí stačit, pokud se Španělce bude dařit turnajem postupovat. Kdyby se obě potkaly ve finále a Plíšková vyhrála, stejně bude jedničkou Muguruzaová. 

"Snažím se si ten tlak nepřipouštět, ale je to samozřejmě rozdíl. V každém zápase jsem favorit, ale nevadí mi to. Tlak je vlastně výsada. Když budu padesátá, žádný tlak na mě nebude," řekla Plíšková před turnajem Eurosportu.

Sama ví, že případný turnajový titul je vzdálený dva týdny a sedm zápasů. Soustřeďuje se tak na první překážku, kterou jí jinak velmi šťastný los přisoudil. V úterý od 17 hodin se postaví Polce Magdě Linetteové, až 72. hráčce světa.

Grandslam pravdy pro český tenis. Plíšková proti všem, Berdych v naději a dvě nové tváře Grandslam pravdy pro český tenis. Plíšková proti všem, Berdych v naději a dvě nové tváře Čtěte zde

Ani z tohoto pohledu není moc soupeřek, které si mohla Plíšková pro první kolo přát. Tenistku z Poznaně už prověřila v kariéře pětkrát a ve čtyřech případech z těchto klání vyšla jako vítězka. Jediná prohra už má navíc pět let staré datum.

Linetteová není v pětadvaceti letech na okruhu neznámým pojmem, už má na kontě i jeden titul z Číny. Na větší průlom žebříčkem ovšem stále čeká. Málem se jí to povedlo na letošním French Open, když ve druhém kole porazila světovou dvacítku Anu Konjuhovou. Stopku jí pak ovšem vystavila rozjetá Svitolinová.

"Magda je skromná. Má dobrou hru, ale nedívá se vysoko. Jakmile začnete přemýšlet o tom, že chcete do konce roku být do první padesátky, nikdy toho nedosáhnete," říká o své svěřenkyni chorvatský trenér Izo Zunič.

Šarapovová v extázi. Tak v krajce a krystalech od Swarovského poslala domů světovou dvojku Šarapovová v extázi. Tak v krajce a krystalech od Swarovského poslala domů světovou dvojku Prohlédněte zde

Letos se poprvé opravdu soustředila jen na turnaje WTA a vynechávala menší podniky ITF, které ji prý už dostatečně zocelily. "Tam se naučíte ke každému zápasu přistupovat, jako byste hráli proti Sereně," dodává kouč. 

Polka o sobě ráda tvrdí, že má hru na všechny povrchy. Nejraději beton a trávu. Jako nejlepší turnaj ovšem volí Roland Garros. To ale nemusí Plíškovou nijak trápit. Linettovou totiž v minulosti porazila na antuce, betonu i v hale.

reklama