reklama

Konec slovenské hvězdy. Cibulková pokřtila knihu a s tenisovou kariérou se loučí

Dominika Cibulková Dominika Cibulková autor: Reuters
Konec spekulacím. Tenistka Dominika Cibulková v Bratislavě pokřtila svou biografii Tenis je můj život a oficiálně ukončila kariéru.

"Dlouho jsem nad tím přemýšlela, chtěla jsem to v sobě vstřebat a teď už se těším na svůj nový život," uvedla na slavnostním křtu své autobiografické knihy Tenis je můj život.

Myslím, že teď je na to perfektní den, i v knížce je popsáno, jak těžké to bylo rozhodnutí," dodala.

Vítězka Turnaje mistryň z roku 2016 naposledy startovala v květnu na Roland Garros, kde vypadla v prvním kole. Z dalších turnajů musela odhlásit kvůli obnovenému zranění achilovky a nehrála dodnes.

"V knize se poprvé odhalím." Cibulková chce zbořit image silné ženy jako Koukalová "V knize se poprvé odhalím." Cibulková chce zbořit image silné ženy jako Koukalová Čtěte zde

"Určitě to bude tenis, čemu se chci dál věnovat. Teď se vidím i v roli matky. Promyšlené to zatím nemám, protože když něco dělám, chci se tomu věnovat na sto procent. Věřím, že až budu víc doma, tak ke mně příležitosti přijdou. Nebojím se toho, že bych zůstala na ocet," uvedla v říjnovém rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.

Poslední zápas odehrála ve čtyřhře po boku Lucie Šafářové, které se tak v květnu v Paříži loučila se svou kariérou. Cibulková by ale ráda svou absolvovala oficiální rozlučku, kde z kurtu naposledy zamává fanouškům.

Na kontě má osm titulů WTA a v žebříčku to dotáhla nejvýše na čtvrté místo. Nyní je vzhledem k absenci až 315. tenistka světa.

reklama