reklama

Konec spolupráce legend. Becker už není superkoučem Djokoviče

Novak Djokovič a trenér Boris Becker ve finále Australian Open 2016 Novak Djokovič a trenér Boris Becker ve finále Australian Open 2016 autor: Reuters
Podle informací deníku Bild za rozchodem s Borisem Beckerem stojí hlavně španělský mentální kouč Pepe Imaz, který měl na Novaka Djokoviče stále větší vliv. Během tří let s Beckerovou pomocí vyhrál Djokovič šest gradslamů a dohromady 25 turnajů.

Berlín - Srbský tenista Novak Djokovič po sezoně, v níž přišel o post světové jedničky, ukončil spolupráci s koučem Borisem Beckerem. Během tří let s Beckerovou pomocí vyhrál šest gradslamů a dohromady 25 turnajů.

Devětadvacetiletý Djokovič angažoval o dvacet let staršího trojnásobného vítěze Wimbledonu v prosinci 2013. Během společného období hvězdný Srb vyhrál dvakrát Australian Open, dvakrát Wimbledon a po jednom titulu získal na Roland Garros a US Open.

Murray ovládl zápas roku s Djokovičem. Vyhrál Turnaj mistrů a přezimuje jako jednička Murray ovládl zápas roku s Djokovičem. Vyhrál Turnaj mistrů a přezimuje jako jednička Čtěte zde

Ve druhé polovině letošní sezony však Djokovič ztratil velký náskok v čele žebříčku ATP, částečně i vinou zdravotních potíží. Na prvním místě ho vystřídal Brit Andy Murray.

"Po třech velmi úspěšných letech jsme se s Borisem dohodli na ukončení spolupráce. Cíle, které jsme si na začátku společně stanovili, jsme zcela naplnili," oznámil Djokovič.

Podle informací deníku Bild za rozchodem s Beckerem stojí hlavně španělský mentální kouč Pepe Imaz, který má na Djokoviče stále větší vliv. V jeho realizačním týmu stále působil i Slovák Marián Vajda, který se srbského tenisty ujal v roce 2006 a dostal ho mezi světové hvězdy. S Imazem Djokovič začal spolupracovat v druhé části letošní sezony.

O tom, že Becker podmiňoval své setrvání u Djokoviče právě odchodem Imaze, spekulovala zahraniční média již dříve. Becker se k tomu přímo nevyjadřoval. "Vím, jak věci fungují uvnitř týmu. Svého hráče maximálně podporuji, ale chci ho chránit, nechci udělat nic, co by mu ublížilo, víc k tomu neřeknu," vyhnul se přímé odpovědi například v rozhovoru pro Daily Mail.

reklama