reklama

Kontaová vyděsila kolapsem, třásla se a nemohla dýchat. Místo skreče ale přišel postup

Johanna Kontaová těsně po kolapsu na US Open. Johanna Kontaová těsně po kolapsu na US Open. autor: Reuters
Britská tenisová jednička Johanna Kontaová připravila fanouškům na US Open chvíle plné děsu. Její kolaps v duelu druhého kola proti Bulharce Cvetaně Pironkovové nevypadal vůbec dobře.

New York - Příběh plný děsu, ale i odvahy a velkého odhodlání přinesl zápas druhého kola US Open mezi Johannou Kontaovou a Cvetanou Pironkovovou. Britskou tenistku na konci druhého setu postihl kolaps, při kterém tenisoví fanoušci jen tajili dech. 

Světová čtrnáctka Kontaová podle očekávání ovládla první sadu poměrem 6:2, ve druhé ale za stavu 5:6 čelila při svém podání setbolu. A pak se to stalo. Britská jednička pokazila první podání, před tím druhým se pak vyčerpáním sesunula k zemi. Lapala po dechu, její tělo se začalo nekontrolovaně třást.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

Situace nevypadala vůbec dobře. Umpirová rozhodčí seběhla na dvorec s první pomocí a ledem, který si Kontaová ihned přiložila na vnitřní stranu stehen. Záhy musel dorazit i lékař, který Britce změřil tlak a učinil nezbytná opatření.

"Moje srdce začalo tlouct strašně rychle, byla jsem z toho v šoku. Zvedla se mi tepová frekvence, viděla jsem rozmazaně. Nebyla jsem schopná kontrolovat své dýchání a začala se třást," popsala nepříjemné momenty.

Její nevolnost způsobilo horko a dusno, které v New Yorku ve středu panovalo. Ve stínu meteorologové naměřili 29 stupňů Celsia. Kontaová byla schopná postavit se znovu na nohy až po několika minutách.

"Podmínky nebyly dobré a já je prostě nezvládla. Moje energetické limity na to v tu chvíli nestačily," popsala rodačka z australského Sydney.

New York okouzlila kudrnatá česká bojovnice. Siniaková v horku uběhala slavnou sokyni New York okouzlila kudrnatá česká bojovnice. Siniaková v horku uběhala slavnou sokyni Čtěte zde

Kontaová po incidentu odešla do šatny, kde se dala dohromady natolik, že v utkání mohla pokračovat. Druhou sadu už zvrátit nedokázala, v té třetí ale předvedla obdivuhodný comeback a Pironkovovou zdolala poměrem 6:2.

"Cítím se trochu trapně," přiznala po utkání již znovu usměvavá britská tenistka. "Ale dělala jsem všechno proto, abych se dala do kupy, a to se povedlo. Teď se chci připravit tak, abych byla schopná nastoupit do dalšího kola," dodala Kontaová, která se o osmifinále US Open střetne se Švýcarkou Belindou Bencicovou.

reklama