reklama

"Sklapněte, všichni jste najednou doktoři." Kauza ukrajinské simulantky ostře graduje

Ukrajinská tenistka Jastremská si ráda bere čas na ošetření v době, kdy prohrává Associated Press |  00:34
Poté, co si ukrajinská tenistka Dajana Jastremská vzala pauzu na ošetření v době, kdy byla gem od vyřazení z druhého kola Australian Open, se na ni snesla vlna kritiky. Obvinění ze simulování ostře odmítl její německý trenér Sasha Bajin.

"Zcela evidentně se mě snažila vyhodit z rytmu. Celou dobu se pohybovala úplně v pohodě. Byl to jen trik. Snažila jsem se maximálně soustředit na sebe," nechala se slyšet Dánka Caroline Wozniacká poté, co jí Ukrajinka zničehonic pozdržela koncovku jejich středečního zápasu pauzou na ošetření.

Na fakt, že si devatenáctiletá Ukrajinka často bere pauzu na ošetření v době, kdy prohrává a neví si rady se zápasem, upozornila před pár týdny v Brisbane i Nizozemka Kiki Bertensová.

Trenér Jastremské se však proti těmto obviněním ostře ohradil na sociálních sítích.

"Někteří lidi by měli sklapnout a ukončit tyhle zbytečné debaty. Dajana měla v posledních dnech opravdu problémy s nohou. Ale od té doby, co jste všichni doktoři a trenéři, tak víte všechno líp než tým, který s ní pracuje," napsal na Twitter.

Bajin patří mezi elitní kouče na okruhu WTA. V minulosti ke grandslamovým titulům dotáhl Japonku Naomi Ósakaovou, trénoval i Francouzku Kristinu Mladenovicovou. Ukrajinskou vycházející hvězdu začal vést před letošní sezonou.

"Měl jsem několik dobrých nabídek, ale i kdybych měl vybírat z celého žebříčku tenistů i tenistek, stejně bych si zvolil Dajanu," uvedl při oznámení nového angažmá Bajin.

A tak není divu, že aktuálně jednadvacátou hráčku světa tak zuřivě hájí. Pravdou je, že navzdory údajným problémům s levou nohou Jastremská nadále figuruje v pavouku pro debla.

Po boku Maďarky Fanny Stollarové by měla nastoupit do prvního kola proti Češce Květě Peschkeové a Demi Schuursové z Nizozemska.  

Obrazem: Wawrinka vyváděl, Plíšková slavila. V Melbourne znovu tekla krev Obrazem: Wawrinka vyváděl, Plíšková slavila. V Melbourne znovu tekla krev Prohlédněte zde
reklama